• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Doktor atamaları ve tomografide yine hayal kırıklığı

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde eksik bulunan uzman doktor branşlarında, yeni atama döneminde yine hayal kırıklığı yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı 95.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kuraları münhal kadroları dün yayımlandı ve Yalvaç Devlet Hastanesi’ne sadece 2 pratisyen hekim kontenjanı verildi.

İlçemizde çok uzun süredir eksik olan Radyoloji, Nöroloji ve Üroloji branşları ile bir süredir boş bulunan Göz Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşlarında Yalvaç’a münhal kadro açılmadı.

TOMOGRAFİDEN DE SES YOK

Diğer yandan, yaklaşık bir buçuk yıldır tomografi cihazı bulunmayan Yalvaç Devlet Hastanesi’ne tomografi cihazı alımı için henüz bir gelişme kaydedilemedi. Pandemi sürecinde, corona teşhisindeki iki yöntemden biri olan akciğer tomografisi çekimi yapılamayan Yalvaç Devlet Hastanesi’nde yaralamalı kazalardaki vakalar da hemen Isparta’ya sevk ediliyor.

Milletvekilleri tarafından defalarca sözleri verilen doktor ve tomografi konusundaki gecikmeler vatandaştan büyük tepki alıyor.

HASTANE EK BİNASI İNŞAATI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sağlık alanında geciken bir diğer konu da, iki yıl önce yatırım programına alınan, ancak arsa sorunu nedeniyle bir türlü yapımı başlamayan ek bina inşaatı hususu oldu. Belediye ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında, bağışla alınan arsanın kabulü konusundaki anlaşmazlıkla ilgili hiçbir gelişme olmazken, ek bina inşaatının iptal edilebileceği söylentileri de endişe yaratıyor.

Vatandaşlar, ilçemizdeki sağlık yatırımları ve kadro sorunlarına artık bir çözüm bulunmasını bekliyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.