• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

DOĞALGAZ RÜYASI GERÇEKLEŞİYOR

Yalvaç’a Doğalgaz getirilmesi için 2013 yılında başlayan çalışmalarda şehir içi hatlarının döşenmesine başlandı ve artık son aşamaya gelindi. Yalvaç bu kışa doğalgazla girecek.

Geçtiğimiz yaz aylarında BOTAŞ tarafından Yalvaç Akköprü Mevkiine kurulan şehir giriş istasyonunun ardından bugün dogalgaz şehir içi hat döşeme çalışmaları, Zafer Mahallesi (Toplu Konutlar) Kılınçarslan Caddesi’nde ilk kepçenin vurulması ile başladı ve Yalvaç’ın uzun yıllardır gelmesini beklediği Doğalgaz için son adım atıldı.

Hat döşeme çalışmaları bugün öğle saatlerinde TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Oktay Küp, Şirket Genel Müdür Yardımcısı Fatih Güneş ve Teknik Müdür Mehmet Şanlı nezaretinde başladı.

Bu arada Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, çalışmaların yapıldığı Zafer Mahallesi’ne giderek şirket yetkililerinden bilgi aldılar.

Geçtiğimiz Temmuz ayında gazetemize yaptığı açıklamada 2018 bahar aylarında çalışmalara başlayacaklarını söylediğini ifade eden TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Oktay Küp, “Söz verdiğimiz gibi hat döşeme çalışmalarına başladık. İnşallah bir aksilik çıkmazsa Eylül ya da Ekim ayında Yalvaç doğalgaz kullanmaya başlayacak“ diyerek halkımızın uzun zamandır beklediği müjdeyi verdi

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar da TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. yetkilileri ile yaptığı görüşmede “Bugün, ilçemiz sınırlarına kadar getirilen Doğalgaz boru hattının şehiriçine ve mahallelerimize ulaştırılması için hat döşeme çalışmalarında ilk kepçenin vurulması mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerken, doğalgazın Yalvaçlı hemşehrilerimize ulaştırılması için her türlü yardım ve destek için hazır olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Ayrıntılar az sonra  ÖZYALVAÇ’ta…

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.