• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ocak 2018

DİRİK: 2023 Programına Hazırız, Her Türlü Desteğe Varız

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, YALTSO’yu ziyaret eden Ak Parti heyetine ilçemize yapılacak her türlü yatırım ve proje için desteğe hazır olduklarını belirtti. Dirik, “Biz kendimizi 2023 programına hazırladık, bölgemizin kalkınması için her türlü çalışmaya destek vereceğiz” dedi.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar ve ilçe yönetim kurulunun 22 Ocak Pazartesi günü Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiklerini belirten Dirik, Yalvaç OSB, Doğalgaz, yapımı devam eden Cezaevi ve ilçe turizminin geliştirilmesi konuları ile ilçemizin diğer sorunları hakkındaki düşünceleri ve bundan sonra atılması gereken adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Ziyaret sonunda gazetemize bilgi veren YALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik, YALTSO Meclis Başkan Yardımcısı Ali Başaran ile birlikte kabul ettikleri Ak Parti heyetinin ziyaretinde ilçemizin başlıca sorunlarının etraflıca ele alındığını belirtti.

Başkan Dirik, “Doğalgaz, Yalvaç OSB, cezaevi ve turizm konularında Ak Parti heyetine bilgi ve görüşlerimizi ifade ettik. Doğalgaz’da son aşamaya gelindiğini, Nisan 2018’de Torosgaz’ın 2500 m2 yer alarak çevrim santralini kurarak çalışmalara başlayacağını aktardık. Bilindiği gibi Odamız, Yalvaç OSB içinde %15’lik bir paya sahip. TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı, Miilletvekilimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç ve Valimizin gayretleriyle 315,000 m2 alanı kamulaştırdık, bir-iki parselimiz kaldı, bu yılsonuna kadar tüm aşamaları tamamlayarak yer bekleyen firmalara dağıtılmasına başlamayı planladığımızı ifade ettik” dedi.

Yapımına başlanana kadar ilçemize Cezaevi yapımı ile ilgili karamsar bir hava olduğunu hatırlatan Dirik, “İlçemizde oluşan bu karamsar ortamın aydınlatılması için insiyatifi ele alarak geniş kapsamlı anket çalışması yaptık. Sonuç olarak görüldü ki kendisine soru sorulan %97 gibi büyük bir çoğunluk Yalvaç’a Cezaevi yapılmasını istiyor. Şu an Cezaevinin de tamamlanmasına az kaldığını görüyoruz. Bu büyük yatırımın ilçemize hayırlı olmasını dileklerimizi ifade ettik” dedi.

Dirik, ayrıca ilçe turizmi hakkında da görüşlerini aktardıklarını belirtti ve şunları söyledi: “İlçe turizmi ve sorunları, çözümleri için bir master planı hazırladık, yapılması gerekenleri rapor haline getirdik, bu rapor ışığında yapılması gerekenleri her ortamda dile getirdiğimiz gibi Ak Parti heyetine de aktardık” dedi.

Dirik’in verdiği bilgiye göre, Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar da ziyarette şunları söyledi: “Doğalgaz 28 haftada bitebilecek bir çalışmadır, siz belediyeyi harekete geçirin, biz Ak Parti olarak bir hareket gerekiyorsa biz varız, biz yaparız” diyerek doğalgaz konusunda yardımcı olacaklarını ifade etti. Uyar, ziyarette sözlerinin devamında, cezaevi konusunda YALTSO’nun yaptığı anket çalışmasının sonucunu Ankara’ya götürerek cezaevinin ilçemize gelmesini kabul ettirdiklerini, bunun akabinde hastaneye ek bina yapılması ve tüm doktorların Yalvaç’ta bulunması zorunluluğunun getirildiğini bildirdi. Ak Parti İlçe Başkanı Uyar, amaçlarının herkese, her yerde hizmet olduğunu ve ilçemiz için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ak Parti heyetine ziyaretleri için teşekkür ettiklerini aktaran Dirik, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendilerini 2023 programına hazırladıklarını, bölgemizin kalkınması için her türlü çalışmaya destek vereceklerini belirtti.

yaltso3

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.