• MODA YAPI

logo

30 Ocak 2021

DEVA Partisi Isparta İl Teşkilatı oluşturuldu

DEVA Partisi Isparta İl Teşkilatı’nın kuruluş çalışmaları tamamlandı.

DEVA Partisi Isparta İl Başkanı, hemşehrimiz, Avukat Şayeste Özer Ceylan, il yönetim kurulunun oluşumu nedeniyle gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“Oldukça yoğun bir çalışma sürecinin ardından 9 Mart 2020’de Türkiye’nin devası Demokrasi ve Atılım Partisi kuruldu. 9 ay gibi ülkemizde rekor sayılabilecek kısa bir sürede 1. Olağan Genel Kongresi’ni yapan Türkiye’nin tek partisi olmuştur.

DEVA Partisi kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, öğretmenlerle, emekçilerle, engellilerle, işçilerle, esnafla yani özetle toplumun her kesimiyle eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıkmıştır.

Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın “Türkiye’de siyaset sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir“ şeklindeki söylemi ile kadınların partimizin kadrolarında görev alma istek ve eğilimleri artmıştır.

DEVA Partisi, daha önce hiç siyaset yapmamış kadrolara öncelik vererek, halkımızda demokrasi ve siyasetin çözüm olduğu bilincini tekrar yükseltmiştir.

Yine DEVA partimizde engelli arkadaşlarımızın toplumsal hayatta ve siyasette olmaları çok önemsenmektedir.

Mevcut siyasi partilerden farklı olarak partimizin teşkilatlanma sürecinde her yaştan ve her sosyal gruptan gönüllüler partimizde görev alabilmektedir.

Partimizin pek çok İl Başkanı bu başvurulardan seçilerek görevlendirilmiştir.  Başvuru yapan gönüllü, cesaretli ve fedakar arkadaşlarımız ile il yönetimleri oluşturulmuştur.

Isparta’mızda doğan veya Isparta’mıza yerleşen bütün DEVA gönüllüleri ile öncelikle ilimizin ve genelde Türkiye’mizin sorunlarına DEVA olma kararlılığı ile yola çıkıyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliği, ücretsiz eğitime ulaşma kolaylığı, gençlerimizin işsizlik sorununa çözüm bulunması, işe alma ve atamalarda ehliyet ve liyakatin üstün sayılması, kayırmacılığın sona ermesi, kamu personel alımlarında mülakatın kaldırılması, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

Pandemi sürecinde, zarar gören lokanta, okul servisleri, kahvehane ve kafeler gerekli tedbirler alınarak desteklenmelidir.

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi evine ekmek götürmekte zorlanan meslek gruplarına ve çalışanlarına hazine desteği ve pirim affı, vergi affı gibi düzenlemeler ile destek olunmalıdır.

Partimizin amacı her türlü inanıştan, etnik kimlikten, mezhepten, siyasi görüşten, bağımsız olarak insanımıza eşit koşullarda hizmet etmektir.

Bu anlayışla yola çıkan teşkilatımızda, siyaset yapma yöntemimiz kavga,  eleştiri ve ötekileştirme değildir. Amacımız, vatandaşlarımızın dertlerine DEVA olmaktır.

İlimizde kısa zamanda çözüm odaklı ve halka hizmet amaçlı, hakim değil hadim devlet  anlayışı ile siyaset  yapan gerçek DEVA’nın partimiz olduğunu halkımıza anlatacağız.

Kendisini çaresiz hisseden bütün vatandaşlarımızı, ülkemizden ümidini kesip yurtdışına gitmek isteyen gençlerimizi, toplumumuzun temel mimarı kadınlarımızla birlikte siyaset yapmaya ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

İşte DEVA Partisi’nin Isparta İl Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Sıra Adı Soyadı Görevi
1 Şayeste Özer CEYLAN İl Başkanı
2 Hasan Hüseyin ÇALIK Yönetim Kurulu Üyesi
3 Cem Tekin TOPALOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi
4 Gökhan DEMİRALAY Yönetim Kurulu Üyesi
5 Emin KORKMAN Yönetim Kurulu Üyesi
6 Abdullah ÜNAL Yönetim Kurulu Üyesi
7 Eda Moroğlu DURMUŞ Yönetim Kurulu Üyesi
8 Engin KARACA Yönetim Kurulu Üyesi
9 Mevlüt DEMİR Yönetim Kurulu Üyesi
10 Oya SALMAN Yönetim Kurulu Üyesi
11 Yaşar SÖKMEN Yönetim Kurulu Üyesi
12 Mustafa AYATA Yönetim Kurulu Üyesi
13 Tuğçe DEMİRALAY Yönetim Kurulu Üyesi
14 İlhan TOPUZ Yönetim Kurulu Üyesi
15 Hüseyin Serkan YAŞAR Yönetim Kurulu Üyesi

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.