logo

21 Haziran 2023

Dericilikte İhracat Şampiyonu Yalvaç’ın Gururu YDS

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 30. Genel Kurulu ile ‘İhracatın Şampiyonları’ ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

2022’de 254 milyar dolarlık mal ihracatına en yüksek katkıyı sunan ilk 10 firma ile Türkiye geneli hizmet ihracat şampiyonu olan firmaya ödülleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Deri ve Deri Mamulleri Sektörü’nde 2022 yılı Türkiye İhracat Şampiyonluğu’nu Yalvaç’ın gururu Yakupoğlu Deri Sanayi (YDS) kimselere kaptırmadı.

Törende ödülü firması adına alan YDS Yönetim Kurulu Başkanı, hemşehrimiz Vedat Yakupoğlu, “Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde 2022 yılının Deri ve Deri Mamülleri Sektörü İhracat Şampiyonaları’nda sektör birincisi olarak ihracat ödülümüzü aldık. Türkiye için çalışmaya, geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, törende yaptığı konuşmada ihracat ailesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde büyük başarılara imza attığını söyledi.

Son 21 yılda mal ihracatının 6, hizmet ihracatının ise 5 kat arttığını bildiren Gültepe, şöyle devam etti:

“Sadece son 3 yılda mal ihracatımızı 169 milyar dolardan 254 milyar dolara, hizmet ihracatımızı 38 milyar dolardan, 90 milyar dolara çıkardık. Mal ve hizmet ihracatımız 3 yılda yüzde 66 arttı. Bir yılda yaptığımız ihracatı artık bir haftada gerçekleştiriyoruz. Bütün bunlar kararlılık, istikrar, azim ve mücadeleyle oldu. Ayak basmadık tek bir ülke, tek bir bölge bırakmadık. Birçok ülkenin en büyük tedarikçileri arasındayız. Tüm bu başarıların ardında, devletimizin ihracatçılarımıza sunduğu destekler ve hızlı aksiyon mekanizması var. Rakip ülkelerle büyük bir mücadele içindeyiz. Bu mücadelede üretim maliyetlerimizi ne kadar düşürebilirsek, elimiz o kadar güçlenecek. Yılbaşından bu yana art arda yapılan indirimlere rağmen sanayicilerimiz için enerji hâlâ önemli bir maliyet kalemi oluşturuyor.” dedi.

Şehrimizin gururu YAKUPOĞLU TEKSTİL VE DERİ SAN. TİC. A.Ş.’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.