• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Ağustos 2019

Deri Atölyesinin Makinalarına Yalvaçlı Debbağlar Talip

Yalvaç Tabakhanesi’nde faaliyet gösteren bir gurup Debbağ,  Yalvaç Teknik Bilimler MYO’ya ait Deri Atölyesinin makinalarını Tabakhanede kullanabilmek için Belediye Başkanı Tütüncü’den yardım istedi.

Yalvaç Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısına izleyici olarak katılan bir grup debbağ esnafı, meclis toplantısının sona ermesiyle söz alarak Kılıçarslan Kampüsü içerisinde Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dericilik Bölümüne ait Deri Atölyesinde bulunan makine ve teçhizatı kullanabilmek için Başkan Tütüncü’den yardımcı olmasını istediler.

Yalvaç Teknik Bilimler MYO’daki makine ve teçhizatın bazılarının Yalvaç’taki hiçbir esnafta bulunmadığını ve bunlara büyük ihtiyaç duyduklarını belirttiler. Konu ile ilgili olarak Yalvaç Teknik Bilimler MYO’ya da müracaat ettiklerini belirten esnafla birlikte meclis toplantısını izleyen Yalvaç Teknik Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. İbrahim Genç de okul olarak makinelerin bir kuruma ya da belediyeye hibe edilebileceğini belirtti. Makinaların bazılarına çeşitli kurumlardan talipler bulunduğunu da belirten Genç, okul olarak atölyeyi oluşturan makine ve teçhizatın tamamının bir kuruma hibe edilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle bu tekliflere sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Tütüncü ise öncelikle esnafın birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Belediye olarak öncelikle sizin tabak esnafı olarak burada kararlılığınızı ve birlikte hareket etme iradesini ortaya koymanız lazım. Bu da şu şekilde olabilir, kooperatif gibi dernek gibi birlik olarak talebinizi belediyemize iletirsiniz, yer gösterirsiniz biz de böyle bir yükün altına gireriz. Ancak şahıslar olarak değil, bir birlik olarak dernek-kooperatif ya da benzeri bir oluşum ile tüm tabak esnafının yararlanabileceği bir tesisi kurmak ve işletmek için sizin kararlılığınızı ve birlikte hareket etme iradenizi göstermeniz gerekli. Sizin bildiğim kadarıyla bir kooperatifiniz var, alın kararınızı, gelin birlikte bu işi çözelim” dedi.

Tütüncü, gerekli prosedür ve yer temini tamamlandığı taktirde belediyenin MYO’dan alacağı deri atölyesine ait makine ve teçhizatın esnafın kullanımına sunulmak üzere bulunacak bir işyerine nakliyesi, montajı ve diğer taşınma masraflarını belediyenin karşılayabileceğini de belirtti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.