• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ağustos 2019

Denetimli Serbestlikten “TEMİZ ÇEVRE PROJESİ”

Adalet Bakanlığı, temiz ve sağlıklı bir çevrenin tüm canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesinden hareketle “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” bir çalışma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, temiz ve sağlıklı bir çevrenin tüm canlıların yaşayabilmesi için en önemli koşullardan biri olduğu, sağlıklı ve temiz bir çevre oluşturulmasının paylaştığımız tüm yaşam alanlarının ve doğanın korunması, temiz tutulması ile mümkün olduğu hatırlatılarak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nce 26-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmek üzere “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” başlatıldı.

Bu çerçevede tüm Türkiye ile birlikte eş zamanlı olarak ilçemizde de “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” gerçekleştirildi.  Proje ile Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarından kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma, diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında cezaları infaz edilmekte olan yükümlüler tarafından uygun görülen yeşil alanlarda, piknik alanlarında ve mesirelik yerlerde temizlik çalışması yapıldı. Yalvaç Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ve Yalvaç Belediyesi işbirliği ile organize edilen çalışma bugün saat 11.00’de Yalvaç Masır Parkı’nda gerçekleştirildi. Kamu yararına hizmet cezasını çeken 15 yükümlü bugün Masır Parkı’nda yaklaşık 20 bin m2.lik alanda temizlik yaptı.

Masır Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma öncesi düzenlenen proje tanıtım törenine Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Cumhuriyet Başsavcı vekili Cemal Akbaş, Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Çakır, Hakim Öyküm Çamurcu, Hakim Kübra Sav, Hakim Dilek Özdemir, Yalvaç T Tipi Ceza İnfaz Kurumu 2.Müdürü Eşref Başekin, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, İlçe Jandarma Komutanı Resul Kaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erhan Güçlü, Baro Başkanı Hayri Yüncü, Malmüdürü Selami Akıncı ile Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli katıldı. Törene katılan tüm kurum yöneticileri de birer çöp torbası alarak çevre temizliği çalışmasına katkıda bulundular.

Temizlik çalışması öncesi yaptığı konuşmada sağlıklı ve temiz bir çevrenin önemine dikkat çeken Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli Turgut Yücesoy, projenin çevre sağlığı ve temizliğinin sağlanmasının yanında denetimli serbestlik hizmetlerinin toplum nezdinde daha yakından tanınmasının amaçlandığını belirtti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.