• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Ağustos 2017

Debbağların son umudu validen de olumsuz cevap

İlçemizin yüzlerce yıllık geleneksel üretim kolu olan dericilik can çekişmeye devam ederken, esnafın son umudu da boşa çıktı.

Yalvaç girişinde yapılan kooperatif binalarına kimyasal arıtma tesisi olmadığı için taşınamayan, eski yerlerinde de üretimi sürdüremeyen debbağlarımızı temsilen, Isparta Vali Şehmus Günaydın ile görüşen kooperatif başkanı Fahri Kodal ve beraberindeki heyetin, buradan da olumsuz cevapla döndüğü öğrenildi.

Esnafın kimyasal arıtma tesisi yaptırmasının mümkün olmadığını ifade eden kooperatif başkanı Fahri Kodal, “Yalvaç, Isparta, Ankara, gitmediğimiz yer; görüşmediğimiz kimse kalmadı. Bu kadar esnaf ve onların yanında çalışan işçilerimiz ve ailelerimizi bu kadar çaresiz bırakmanın doğru olmadığını düşüyoruz. Yalvaç’a sıcak para girişi sağlayan nadir üretim sahalarından biri olan dericiliğin ne yazık ki ölüme terk edildiğini üzülerek görüyoruz. Ben de artık yoruldum. Kooperatif binalarını tamamladık, ancak sorunları çözmek için verilen sözlerin hiçbirinin tutulmaması nedeniyle elimiz kolumuz bağlı. Seçim öncesi verilen sözlere, seçimden sonra kimse sahip çıkmıyor. Yazık oluyor memleketimize.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.