logo

16 Kasım 2023

Cumhuriyet’in 100. Yılında Yalvaç Sempozyumu& Çalıştayı yapılacak

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Yalvaç ilçemizin değerlerini Cumhuriyetimizin 100. yılında ölümsüzleştirmek amacıyla Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından 13-14 Aralık 2023 tarihlerinde “Cumhuriyetin 100. Yılında Yalvaç Sempozyumu & Çalıştayı” düzenleneceği açıklandı.

Sempozyumun uluslararası toplantı kriterlerine uygun olacak şekilde çevrimiçi ve yüzyüze seçenekli planlandığı ve 5 farklı ülkeden yabancı davetli konuşmacı davet edildiği belirtildi. Çalıştayın yüzyüze yapılacak farklı temalardan oluşan 9 ayrı masada gerçekleşeceği açıklandı.

ISUBÜ’den yapılan açıklamaya göre, Yalvaç Çalıştayı kapsamında Yalvaç’a ilişkin birçok değer kendi içinde ele alınarak, Yalvaç’ın her bir değerine ilişkin ayrı bir kitap oluşturulması ve Yalvaç’ın kültürel birikimine armağan edilmesinin planlandığı ifade edildi.

Yalvaç Sempozyumu kapsamında, Yalvaç ile ilişkili çalışmaların sunulmasının yanı sıra, akademik açıdan ele alınabilecek her türlü yayının değerlendirmeye alınacağı ve Yalvaç Sempozyumu & Çalıştayına katılımın ücretsiz olduğu açıklandı.

Sempozyum & Çalıştay Konuları da şu şekilde:

– Yalvaç Dili ve Kültürü,

– Yalvaç Ekonomisi,

– Yalvaç Tarihi ve Siyaseti,

– Yalvaç Turizmi,

– Yalvaç’ın Doğası ve Mimarisi,

– Yalvaç’ın Geleneksel El Sanatları,

– Yalvaç’ın Gıda Ürünleri ve Yemek Kültürü,

– Yalvaç’ta Şehircilik ve Çevre,

– Yalvaç’ta Tarım ve Orman,

– Diğer.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.