logo

16 Ağustos 2021

Covid Aşısı İçin Üç Farklı Noktaya Stand Kuruldu

Covid-19 salgınına karşı çalışmaları devam ederken Yalvaç İlçe Sağlık Müdürlüğü, ilçemizde son günlerde Covid-19 vaka sayılarının artış göstermesi nedeniyle yeni bir uygulama başlatarak aşıyı vatandaşların ayağına getirdi.

İster Sinovac… İster Biontech…

Kaymakam vekili Şimşek’in basın açıklamasının ardından İlçe Sağlık Müdürü Dr. Levent Oruç’un gazetemize yaptığı açıklamaya göre, aşılama çalışmalarının daha da hızlandırılması için her pazartesi günü ilçemizde üç farklı noktada aşı uygulama noktası kurulacak.

Anlatan Meydanı, Çınaraltı Demokrasi Meydanı ve Pazar yeri olmak üzere ilçemizde üç farklı noktada oluşturulan aşı uygulama noktasında vatandaşların aşılandığını belirten Dr. Oruç, “Aşının bu salgının bitirilebilmesi için ne kadar büyük önem taşıdığını sık sık tekrar ediyoruz. Aşılama çalışmalarının yüzde yüz başarıya ulaşması için ilçemizde böyle bir uygulamayı başlattık. TC Kimlik Kartını gösteren herkes ister Sinovac, isterse Biontech, hangi aşıyı isterlerse bu noktalarda aşılarını olabilecek” dedi.

Yoğun Bakımlar Aşısız Hastayla Dolu…

Son zamanlarda özellikle Delta varyantı olarak adlandırılan Covid-19 türünün hızla yayıldığını belirten Dr.Oruç, “Yoğun bakımlar aşı olmayan vatandaşlarımızla dolu. Aşının koruyuculuğunun yüksek oranda olduğunu dikkate alalım, en azından hastalığın ağır seyretmesini önleyici bir özelliğe sahip. Bunun bilincinde olalım ve aşılarımızı yaptıralım, aşı olmayanları aşı olmaları konusunda ikna etmeye çalışalım” dedi.

İlk Doz Aşıda %73, İkinci Dozda %54 Tamamlandı…

Aşılama oranları hakkında da bilgi veren Dr. Oruç, ilçemiz genelinde aşı olması gereken 18 yaş üzeri nüfusun % 73’ünün ilk doz aşısının, % 54’ünün de ikinci doz aşısının yapıldığını ifade etti.

Günlük Ortalama Vaka Sayısı 70…

Yalvaç’ta son günlerde vaka sayılarının çok fazla artış gösterdiğini de belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Levent Oruç, “Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de vaka sayıları büyük artış gösterdi. Son zamanlarda Yalvaç’ta günlük ortalama 70 civarında vaka meydana gelmekte, bu sayı hastalığın çok yoğun olarak seyrettiği kış mevsiminde bile ulaşılmamıştı. Delta varyantı olarak adlandırılan bu tür çok yüksek hızla ilerliyor, lütfen dikkatli olalım, aşılarımızı bir an önce yaptıralım. Son zamanlarda ihmal edilen maske – mesafe – temizlik kurallarına uyalım. Bu hastalık ihmal edilmeye gelmez, son bir kişi bile kalmayana kadar mücadeleye birlikte devam etmemiz şart” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.