• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

CK Akdeniz Elektrik, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Toplumun hassasiyetlerine büyük önem veren CK Akdeniz Elektrik, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile uzun soluklu bir iş birliğine imza attı. ‘Enerjimiz dostlarımız için’ diyen CK Akdeniz Elektrik, sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavi masraflarını üstleniyor.

 

Perakende elektrik sektörünün öncü şirketi CK Akdeniz Elektrik, sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile de toplumda farkındalık yaratıyor. Toplumun hassasiyetlerine büyük önem veren CK Akdeniz Elektrik, bu doğrultuda enerji sektöründe bir ilke imza atarak Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile iş birliği başlattı. CK Akdeniz Elektrik, HAYTAP’a gelen ihbarlardan hareket ederek Antalya, Burdur ve Isparta’da bulunan sahipsiz, yardıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören sokak hayvanlarının bakım ve tedavi masraflarını karşılıyor.

 

5 SOKAK HAYVANI SAĞLIĞINA KAVUŞTU

HAYTAP ile iş birliğine imza atan ve ‘Enerjimiz dostlarımız için” sloganı ile yola çıkan CK Akdeniz Elektrik, şimdiden 5 sokak hayvanının tedavi masraflarını üstlenerek eski sağlıklarına kavuşmalarını sağladı. Bu arada genel müdürlük ve tüm şubelerine konuyla ilgili bilgilendirme amaçlı afişler asan CK Akdeniz Elektrik, aynı zamanda şubelerinin kapılarına da ‘Bu şirket hayvan dostudur’ çıkartmaları yapıştırarak hayvan hakları konusuna dikkat çekiyor.

 

‘HAYVAN HAKLARI İLE İLGİLİ FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ’

Sosyal sorumluluk bilinci ile hayvan hakları konusunda bir farkındalık yaratmayı hedeflediklerini dile getiren CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Özellikle hizmet verdiğimiz bölgede yaşayan sokak hayvanlarının haklarını gözetmek için HAYTAP ile bir adım atmaya karar verdik. Öncelikli olarak Antalya, Isparta ve Burdur’da tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının eski sağlıklarına kavuşmaları için kaynak yaratıyoruz. Tüm bakım ve tedaviler HAYTAP’ın iş birliği ve gözetimindeki uzman veterinerlerce yapılıyor. Tedavilerin tamamlanmasının ardından sokak hayvanlarının doğal yaşama kazandırılması veya bakım yetisi olan duyarlı bireylerce sahiplenilmesi konusunda da her zaman HAYTAP ile iletişim halinde oluyoruz. Amacımız hayvan hakları ile ilgili bir farkındalık yaratabilmek” dedi.

 

ÖZEL ÇOCUK TİYATROSU SAHNELENECEK

‘Hayvan dostu’ bir şirket olarak yapılan iş birliği kapsamında okulların açılmasının hemen ardından HAYTAP’ın hayvan haklarını anlatan tiyatro oyunun da bölgede sahnelenmesi için çalışmalara başlandı. HAYTAP Eğitim Projesi kapsamında sahnelenen tiyatro oyununda yunus parklarından sirklere, pet shop’lardan deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalleri çocukların dilinden çocuklara anlatılıyor.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİN KAPSAMI GENİŞLETİLECEK

Söz konusu tiyatro oyununun Antalya, Burdur ve Isparta’da sahnelenmesi için harekete geçtiklerini dile getiren Erol Değerli, “Sokak hayvanlarına destek olmak ve hayvan hakları ile ilgili farkındalık yaratmak için hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projemiz bunlarla sınırlı kalmayacak. Planladığımız diğer uygulamaları da zaman içerisinde hayata geçireceğiz. Hedefimiz hayvan sevgisini başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırmak” ifadesini kullandı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.