• MODA YAPI

logo

23 Mart 2022

CHP’li Veli Ağbaba Yalvaç’ın nabzını tuttu

Ağbaba: “Yalvaç damarlarından kanı çekilmiş bir insana dönmüş”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, siyasi çalışmalar yapmak üzere bugün geldiği Yalvaç’ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Saat 12.00 sıralarında CHP Yalvaç İlçe Örgütü binasına gelen Veli Ağbaba, bir süre burada partililerle tanıştı ve ülke ve ilçe gündemi üzerine sohbet etti. Milletvekili Ağbaba’nın ziyareti nedeniyle CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve il yöneticileri de Yalvaç’a geldi.

Sohbetin ardından Osmanlı Kafe’ye gelen Milletvekili Ağbaba ve beraberindeki CHP’li il ve ilçe yöneticilerine burada Yalvaç’ın yöresel lezzetlerinden hazırlanan kahvaltı ikramı yapıldı. İkramın ardından Ağbaba ve beraberindeki CHP’liler bir süre esnaf ziyareti yaptılar. Ziyaretleri sırasında esnafın içinde bulunduğu sıkıntıları dinleyen CHP’li Ağbaba, CHP iktidarında esnafın sıkıntılarına son vermek için çalışacaklarını ifade etti.

Saat 14.00’e kadar süren esnaf ziyaretlerinin ardından Milletvekili Ağbaba, İl Başkanı Halıcı diğer CHP’liler Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ettiler. Kooperatif Başkanı Sürmeli Yağcı’nın çeşitli işleri nedeniyle ilçe dışında olması nedeniyle Kooperatifin diğer yöneticileri ile görüştüler. CHP’nin esnafın sorunlarına çözüm getirmek amacıyla oluşturduğu Esnaf Masası’nın koordinatörlüğünü yürüttüğünü belirten Milletvekili Veli Ağbaba, partisinin iktidara geldiğinde Esnaf Bakanlığı kurulması için çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

Akdut: Siyasi Partiler Kanunu Değişmeli…

Yalvaç ESKKK yöneticisi Cihangir Akdut ziyareti nedeniyle CHP’lilere teşekkür ettikten sonra esnafın birçok sorunla boğuştuğunu ve ayakta kalma mücadelesi verdiğini ve bunun üstüne bir de ekonomik kriz nedeniyle daha da zor durumda olduğunu ifade etti. Türkiye’de bugün birçok sorunun kaynağının siyasi partiler kanununa dayandığını belirten Akdut, siyasi partiler kanunun bir an önce değiştirilmesi gerektiğini de ifade etti.

 

6 Siyasi Partinin Gündeminde siyasi partiler kanunun değiştirilmesi var

Akdut’un bu sözleri üzerine Ağbaba, siyasi partiler kanunun değiştirilmesinin ittifak çalışması için birlikte hareket eden 6 partinin gündeminde olduğunu belirtti. Ağbaba, “6 siyasi partinin işbirliği amaç ve hedefleri arasında siyasi partiler kanunun değiştirilmesi ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin getirilmesi vardır. Biz tek adam sisteminin Türkiye’nin hayrına olmadığını söyledik, referandum zamanı ülkeyi dolaştık anlattık” dedi. Yalvaç ESKKK ziyareti sırasında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile bir telefon görüşmesi de yapan CHP’li Ağbaba, son günlerdeki asgari ücretin güncellenmesi tartışmaları ile ilgili olarak bir görüşme yaptı.

 

Tütüncü: Ekonomik Kri Nedeniyle Belediyeler Zor Durumda

Ağbaba ve CHP’liler ESKKK’den sonra Yalvaç Belediyesi’ne giderek Başkan Halil Hilmi Tütüncü ile görüştüler. Kendilerinden bir isteği olup olmadığını soran Milletvekili Ağbaba’yı cevaplayan Belediye Başkanı Tütüncü “Ekonomik kriz nedeniyle belediyeler zor durumda, bu nedenle bazı sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Bazı belediyelerin personel maaşını ödeme sıkıntısı içerisinde olduklarını görüyoruz. Yalvaç Belediyesi bu konuda çok sıkıntılı değil ama sıkıntılı belediyeler için bu konuda çalışma yapması lazım” dedi.

 

Ağbaba: Belediyelerin gelirlerinin artırılması için kanun teklifi verdik

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun’un belediyelerin gelirlerinin artırılması için bir kanun teklifi hazırladığını ve geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunduğunu belirten Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, belediyelerin, iktidarın artan baskıları ve mali zorluklar altında vatandaşa hizmet mücadelesi verdiğini, ancak ekonomik krizin yanında sürekli gelir kaybı yaşadıklarını ifade etti.

 

Tütüncü: Su Sıkıntısı Olmayacak… Kiraları Dengeledik

CHP İlçe Başkanı Ali Arı da ilçemizde yaşanan su sıkıntısı ve bozuk yollar ile kira artışından dolayı kendilerine şikayetler geldiğini ve bunlara çözüm bulunması konusunda neler yapılacağını sordu. Belediye Başkanı Tütüncü yaptıkları çalışmalar ile artık su sıkıntısı çekilmeyeceğini düşündüğünü, bozuk yolların ise altyapı çalışmaları ile birlikte ele alınacağını bildirdi. Kira zammı konusunda ise Tütüncü “Kiraların dengelenmesi konusunda bir çalışma yaptık, bazı işyerlerinin kiralarının çok farklı olması nedeniyle güncelleme ile kiraları dengeledik” dedi.

CHP’lilerin son durağı Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası oldu. YALTSO’nun Otogar yanındaki yeni hizmet binasına giden Milletvekili Ağbaba ve CHP’liler burada Oda Başkanı Yalçın Kurucu ve oda yöneticileri ile görüştüler.

Isparta ve Malatya Cumhurbaşkanı Çıkarmış İki İl

YALTSO ziyaretinin ardından CHP İlçe binasına gelen Ağbaba burada partililerine seslendi. Isparta’nın ülkemizde en çok bilinen illerden biri olduğunu ve kendisinin ise Malatyalı olduğunu belirten Milletvekili Ağbaba, “Isparta ve Malatya, iki ilimiz de Cumhurbaşkanı çıkaran illerimiz. Siyasi görüşleri farklı olsa da her iki Cumhurbaşkanı da ülkesine ve milletine hizmet eden insanlardır. Ayrıca Malatya, M. Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı İsmet İnönü’nün de memleketi. Bunları şunun için söylüyorum, hepsi de devlet adamlığının örneği olan bu insanlardan sonra ne hale geldik. Her gün Atatürk’e laf söylemek isteyip de söyleyemeyenler, İnönü üzerinden Atatürk’e söz  söylemeye çalışanlar bugün İnönü’nün değerini anlamışlardır.

İşaretler Var… Seçim 2022’de

Konuşmanın sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, gazetemizin sorularını cevapladı. Seçimin ne zaman yapılacağı konusundaki sorumuza Ağbaba, “2022 yılı içerisinde bir seçim yapılacağını düşünüyorum, iktidarın bu konuda bizlere bazı işaret veren uygulamaları var. O nedenle bir erken seçim yapılacağını düşünüyorum” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Adayı KEMAL KILIÇDAROĞLU’dur

Erken ya da zamanında her hangi bir seçim durumunda CHP’nin ya da 6 partinin oluşturması beklenen ittifakın adayının kim olacağı sorumuz üzerine Ağbaba, “Bu benim kendi görüşüm, adayın Kemal Kılıçdaroğlu olması yönünde. Ama ittifakı oluşturan partilerin kararı ne olur bilemem ancak bana göre adaylık sayın Kılıçdaroğlu’nun hakkıdır” dedi.

 

Önseçim Konusu Belirsizliğini Koruyor

Erken ya da zamanında yapılacak bir milletvekili genel seçiminde adayların belirlenebilmesi için ön seçim yapılıp yapılmayacağı sorumuza ise Ağbaba, “Bu soruya şöyle cevap vereyim, seçim kazanmak için her şeyi yapacağız. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. İktidar, ittifakta yer alacak olan küçük partilerin oylarını boşa götürmek için çeşitli planlar yapıyor. Biz de bu partilerin oylarını kurtarmak için her şeyi yapacağız, oyunlarını bozacağız.”  dedi. Ağbaba’nın bu cevabı önseçim konusunda kafaları karıştırdı.

Ağbaba, tüm Yalvaç’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve partililere kendisine gösterdikleri ilgi için teşekkür ederek akşam saatlerinde Yalvaç’tan ayrıldı.

Ağbaba’nın günün sonunda CHP Yalvaç İlçe Teşkilatı’nda partililere yönelik yaptığı konuşmayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.