• MODA YAPI

logo

20 Şubat 2022

CHP’li Arı’dan Kaymakam Şimşek’e siyasi baskı iddiası

İlçemizde Ramazan Nazlı isimli vatandaşın evinde ölü bulunmasının ardından yaşanan tartışmalar, geçtiğimiz hafta da sürerken, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı da konuyla ilgili bir açıklama yaparak önemli bir iddiayı dile getirdi.

Başkan Arı, Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek’in kendisini arayarak Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasını istediklerini öne sürdü.

Arı’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Yalvaç Kaymakamı sayın Haluk Şimşek’in CHP Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 15 Şubat 2022 Salı günü grup toplantısındaki konuşmasına verdiği cevaba karşılık, halkımıza doğruları öğrenmesi ilkemiz gereği, kamuoyuna bu açıklamanın yapılması gerekli olmuştur.

Öncelikle Yalvaç’ımızda yaşanan üzücü olay nedeniyle başta rahmetlinin ailesine, hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum. Bu hepimizin ders çıkarması gereken durumdur.

7 Şubat Pazar günü sabah, Kaymakam bey beni iki defa telefonla arayarak, kendisini Ak Parti Milletvekili S.Sadi Bilgiç’in ve Isparta valisinin aradığını ve “BENİM HAKKIMDA SUÇ DUYURUSUNDA” bulunmasını istediklerini söyledi. Ben de “Sayın Kaymakam bey, çektiğim video nedeniyledir, siz videoyu izlediniz mi “diye sordum. Kaymakam bey izlemediğini söyledi. Ben de, “İzleyin, değerlendirin, takdir sizindir.” dedim. Konuşmamız bu şekilde sonuçlandı.

Öncelikle, bizim devletimizi yöneten makamlara saygımız, sevgimiz sonsuzdur. Yaşanan olaylara bakınca sayın Kaymakam beyin üzerinde Ak Parti’nin siyasi baskısı görülmektedir. Bunun kanıtı, benim hakkımdaki suç duyurusu ve Kaymakam beyin odasında çekilen videodur. O çekimin, düzenlenmiş bir kurgu olduğunun halkımız farkındadır. Bu samimi olmayan konuşmaların, “a haber” gibi yandaş kanallara, havuz medyasına servis amaçlı yapıldığı anlaşılmaktadır.

Gerçekten Kaymakamlık makamına yakışmamıştır. Ayrıca Ak Parti İlçe Başkanı’nın orada olmasını nasıl açıklayacaksınız?

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılçdaroğlu’nun yaptığı değerlendirme çok doğrudur.

Aslında halkımız Ak Partili yöneticilerin sözlerine inanmadığı için mi acaba, devletimizin bürokratlarına CHP genel başkanına cevap verdiriliyor, CHP ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunduruluyor, Tokmacık muhtarının haklı isteklerine cevap verdiriliyor. Bütün bunları halkımızın takdirine, değerlendirmesine bırakıyoruz.

Ak Parti’nin gidişi Isparta’dan başladı, tüm ülkemize Millet İttifakı güneşi doğacak ve parti devleti yapısından kurtulacağız. GELİYOR, GELMEKTE OLAN. Halkımıza saygılarımızla.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.