• MODA YAPI

logo

13 Şubat 2022

CHP’li Arı’dan basın açıklaması

İlçemizde, Ramazan Nazlı isimli vatandaşın evinde ölü bulunmasının üzerinden yürüyen siyasi tartışmaların odaklarından biri olan ve Kaymakamlıkça hakkında suç duyurusunda bulunulan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, sessizliğini bozarak bir basın açıklamasıyla cevap verdi.

Arı’nın basın açıklaması şöyle:

“Yalvaç’ımızda hepimizin içini acıtan, halkımızı çok üzen olaylar yaşıyoruz. 2022 yılında devletimizin, belediyemizin her türlü olanağı varken, bir hemşehrimizin donarak hayatını kaybetmesi hepimizin suçudur. Bundan ders çıkaralım.

Değerli halkımız, lütfen bunları görelim, Yalvaç’ımızda evler yanıyor çocuklarımız ölüyor. Terziler sitesi yanıyor, yüzlerce çalışanı perişan oluyor, aradan geçen bir seneden fazla zamanda, içi yandığı günkü gibi duruyor. Hatırlarsanız, CHP milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Alpay Antmen Yalvaç’a gelerek terziler sitesi yangınından sonra, siteyi ziyaret ederek geçmiş olsun dedik ve birlikte basın açıklaması yaptık.
Ayrıca Mersin milletvekilimiz Alpay Antmen mecliste Yalvaç terziler sitesi hakkında soru önerisi vererek konuyu gündeme getirmiştir. Bunun üzerine ertesi gün Isparta valisi sabah saat 9.oo’da Yalvaç’a gelerek terziler sitesini incelemiş ve Isparta belediye başkanıyla bazı vaatlerde bulunmuşlar ama hiçbiri yerine getirilmemiştir, site yandığı haliyle durmaktadır.

Değerli hemşehrilerimiz Cumhuriyet Halk Partililerin görevi, vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirerek, çözüm önerileri sunmaktır. Yalvaç CHP İlçe örgütü olarak bizim yaptığımız da budur.

Hatalarını ortaya çıkardığımız, suçluluk telaşı içindeki birileri de bizlerin bu çalışmalarını halkı kışkırtmak olarak değerlendiriyorlar. Bu onların giderayak saçmaladıklarının göstergesidir. Ama korkunun ecele faydası yok, ilk seçimlerde gidecekler, GELİYOR GELMEKTE OLAN.

Son olarak sayın Yalvaç belediye başkanımıza tekrar hatırlatmak istiyorum.(kendisini il başkanımızla birlikte ziyaret ettiğimizde de söylemiştim) Yalvaç’ımızın bazı eski mahallelerinde elektrik tesisatı çok zayıf ve yıpranmış ahşap evler var, bir de bunların bacaları da yıkık dökük bu durum büyük sorunlar yaratıyor. Belediye olarak bu evlerin kontrolü yapılarak halkımızın uyarılması gerekmektedir. Ekonomik durumu iyi olmayan ev sahiplerine belediye yardımcı olmalıdır. Yoksa, önümüzdeki günlerde daha çok yangınlar yaşarız, daha çok canlarımızı kaybederiz. BİZ GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ. HALKIMIZA SAYGILARIMIZLA.”

Arı, ayrıca Tele 1 yayınına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamanın videosunu da basın açıklamasıyla birlikte paylaştı. İşte o video:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.