• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Mart 2020

CHP’li Arı’dan Ak Parti’li Özer’e: HAMASETİ BIRAKIN…

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı’dan Ak Parti İlçe Başkanı M.Alperen Özer’e sert yanıt: “Hamaseti bırakın gerçekleri görün”…

Arı, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı şehitlerimiz için yayınladığı başsağlığı mesajı üzerine Ak Parti İlçe Başkanı M.Alperen Özer’in hamaset içeren, gerçek dışı ifadeler kullanarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni yakışıksız sözlerle itham ettiğini belirtti.

CHP Yalvaç İlçe Başkanlığı olarak ülkemizin güvenliği için canını veren şehit askerlerimiz için gayet samimi duygular içerisinde bir başsağlığı mesajı yayınladıklarını ifade eden İlçe Başkanı Arı, “Ancak böyle samimi bir açıklamadan bile etkilendiğini gördüğümüz Sayın İlçe Başkanı ile polemiğe girmek istemezdik ama bazı yakışıksız ve gerçek dışı ifadelerine cevap vermemizin gerekli olduğu düşünüyoruz” dedi.

Arı, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Öncelikle Sayın İlçe Başkanının yakışıksız, hamaset ve gerçeklerden uzak ifadeler içeren sözlerini kabul etmiyoruz. “Fitne”, “ucuz siyaset”, “samimiyetsiz” gibi sözcükleriyle kendilerini tarif ettiğini düşünüyoruz.

Polemiğe girmek istemediğimiz Sayın İlçe Başkanına ilçemiz ile ilgili bazı endişelerimizi aktarmak istiyoruz. Sayın İlçe Başkanı YALVAÇ GÖÇÜYOR farkında mısınız, buna bir çözümünüz var mıdır? Halkımız adına soruyoruz.

Evet sayın başkan, güzel Yalvaç’ımız hem ekonomik olarak hem de nüfus olarak GÖÇÜYOR. Sizlerin yanlış politikaları sonucu güzel ilçemiz Yalvaç’ın yakında Şener Şen ‘in unutulmaz filmindeki gibi “Satılık Köy Haraptar” durumuna gelmesinden biz tedirginiz, bu konuda sizin bir çözüm öneriniz var mıdır?

Bırakın bu yalan, hamaset siyasetini de Yalvaç Organize Sanayi Bölgesini hayata geçirin. Kapanma seviyesine gelen yüksekokulumuzu canlandırın.

Partinizin iktidarı döneminde Yalvaç’ta 12 kasabamız kapanmış, köylerimiz boşalmış. 100 binlere yakın olan toplam nüfusumuz 40 binlere gerilemiş.

Yalvaç çarşısına bakar mısınız, yüzlerce esnaf batmış. Çiğ köfteci, tavuk dönerci, telefoncudan başka esnaf kalmamak üzere. Bizim amacımız polemik yaratmak değil, sorunlara çözüm aramak, yanlışları bulup ortadan kaldırmak olmalı sayın atanmış ilçe başkanı.

İsterseniz şöyle yapalım: Öncelikle seçilmiş ilçe başkanı olun. Yalvaç’ımızın değerli basın kuruluşu Özyalvaç Gazetesi moderatörlüğünde, halkımıza açık ortamda Yalvaç’ın sorunlarını tartışalım, çözüm önerileri oluşturalım.

Halkımıza saygılarımızla.”

 

İlgili  haberi okumak için tıklayın:

Ak Parti İlçe Başkanı Özer’den CHP’li Arı’ya sert cevap

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.