• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

19 Mayıs 2021

ARI: Geleceğimizin Emanet Edildiği Gençliğe Güveniyoruz

19 Mayıs resmi çelenk sunma töreninin ardından CHP’liler de Atatürk Anıtı’na çelenk sundular.

İlçe Başkanı Ali Arı da beraberindeki Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP’nin ve başkanı olduğu ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği)’nin çelenklerini Atatürk Anıtına sundular.

Çelenkleri Atatürk Anıtına sunmasının ardından konuşan CHP İlçe Başkanı Arı, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlatılması için yola çıkan M.Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 102. Yıldönümü ve gençlerimize armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Kurtuluş Savaşı ile bir milleti tekrar ayağa kaldıran, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği gençliğimizin bayramını önceki yıllarda olduğu gibi coşkuyla kutlayamasak da gençliğimizin O’nun verdiği görevi layıkı ile yerine getireceğine, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımak için var gücüyle çalışacağına inanıyoruz.” dedi.

Başkan Arı, 19 Mayıs mesajında şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyetini kurucusu Büyük ATATÜRK, Nutuk’a başlangıcında, 1919 yılı Mayısının 19.günü ülkenin genel durumu ve görünüşünü, “Osmanlı devletinin içinde bulunduğu grup, 1. Dünya Savaşında yenilmiş, Osmanlı ordusu her tarafta zedelenmiş, şartları ağır bir ateşkes antlaşması imzalamış. Büyük savaşın uzun yılları boyunca millet yorgun ve fakir bir durumda. Milleti ve memleketi 1. Dünya Savaşına sürükleyeler kendi hayatlarını kurtarma kaygısına düşerek, memleketten kaçmışlar. Saltanat ve hilâfet makamında oturan Vahdettin soysuzlaşmış, şahsını ve birde tahtını korunabileceğini hayal ettiği alçakça tedbirler araştırmakta. Damat Ferit paşanın başkanlığındaki hükümet aciz, haysiyetsiz ve korkak. Yanlız padişahın iradesine boyun etmekte ve onunla birlikte kendilerini koruyabilecekleri herhangi bir duruma razı.” şeklinde özetler ve sonunda da Gençliğe Hitabı ile Türkiye Cumhuriyetini gençliğe emanet eder.

Bu duygu ve düşüncelerle, her yaştan Türk gençleri olarak, “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” düsturuyla, mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZI KUTLUYORUZ.

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.