• osman-köse

logo

13 Temmuz 2023

CHP’li Ali Arı’dan Başkan Tütüncü’ye eleştiriler

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, gazetemiz aracılığıyla Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü’ye yönelik eleştirileri içeren bir açıklama yayımladı.

Arı’nın açıklamaları şöyle:

“Binlerce yıllık tarihi, kültürel, sanatsal, ticari, eğitimsel zengin birikimlere sahip eşsiz Yalvaç’ımızda halkımızın hak etmediği düşüklükte, yaşam standartlarını bizlere layık gören Belediye başkanımız sayın H.Hilmi Tütüncü’yü uyarıyoruz.

 

YALVAÇLI HAZIR SUYA PARA VERMEKTEN BIKTI

Öncelikle Yalvaç’ımıza asla yakışmayan, çeşmelerimizden akan sağlıksız sular. Halkımız çeşmelerden akan sudan içtiğinde hastalanmaktan ve hazır suya para vermekten bıktı. Sayın belediye başkanımızdan spor salonu, olimpik yüzme havuzu gibi halk sağlığından daha önemli olmayan yatırımlarla uğraşacağına çeşmelerimizden temiz su akmasını istiyoruz. Yaz geldi, hemşehrilerimizin yüreği güp güp atıyor, acaba sular kesilecek mi, susuz kalacak mıyız diye. Bu yüzden Yalvaç’ımıza yaz tatiline gelmek isteyen çok kişi gelemediğini söylüyor. Acil olarak su sorununun çözülmesi gereklidir.

 

ŞEHİR İÇİ YOLLARIMIZ KÖSTEBEK YUVASI GİBİ

Yalvaç şehir içi yollarımız kesekli tarla gibi köstebek yuvası gibi. Geçen ay yağmurların olduğu dönemde, arabayla Çarşıdan Kaş Mahalleye, Leblebiciler tarafından giderken çukurların su dolu olduğundan belki on defadan fazla, çukura küt küt vurarak gittim. Halkımız araçlarının ön düzen, arka düzen masraflarından bıktıklarını söylüyor. Haklılar, Yalvaç’ımızın yolları hiç bu kadar bozuk olmamıştı, farkında mısınız?

 

İLAÇLAMA YETERSİZ KALDI

Yaz dönemi havaların ısınmasıyla, belediyemizin yapması gereken genel temizlik, ilaçlama konusunda yetersiz olduğunun şikayetlerini halkımız dile getiriyor. Her yerde sinek ve böceklerden şikayetleri duyuyoruz. Bu sorunun çözümünü belediyemizden bekliyoruz.

 

DÜKKAN TABELALARI KONUSUNDA DUYARLILIK BEKLİYORUZ

Önemli bir konuda Yalvaç’ımızdaki dükkan isimleri ve tabelalar. Farkında mısınız sayın belediye başkanımız, ne kadar çok yabancı dilde dükkan var, ne kadar çok yabancı dilde tabela var? Isparta’nın tek MHP’li belediyesi Yalvaç’ta, bu konuda duyarlı olması gerekir diye düşünüyoruz. Dükkan isimlerinin ve tabelaların dünya güzeli dilimiz, ses bayrağımız Türkçe olması gerekir.

 

KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNE KONAN GÖLGELİKLER KALDIRILMALIDIR

Son olarak belediyemizin yaptığı peyzaj, park bahçe düzenlemeleri, çiçeklendirme konularındaki hizmetlerine teşekkürler ediyoruz. Yalvaç’ımıza güzellikler katıyor. Fakat Kültür Merkezi önüne konan çirkinlik ötesi demir ve plastik yığını “sözde” gölgeliklerin hiç yakışmadığının fark edilmesi gerekir. Oradan sökülen (sapasağlam) olmalarına rağmen, ahşap gölgelikler daha estetik, daha güzeldi.

Halkımızın sayın belediye başkanımızdan isteği Yalvaç’ımızda 2004-2009 arası belediye başkanlığı yapan ve kadim kültürel, tarihsel zenginliği gururla taşıyan Yalvaç’ımızı demir, plastik ve taş yığınına çeviren Akpartili belediye başkanı Yalçın Bulgurcu ile yarışmamasıdır. Halkımız o dönemi iyi hatırlar, Devlethan Camimizin yanına dikilen plastik palmiyeler, Lisenin yanından başlayan, eski itfaiye ye kadar yapılan çakma havuzlar, Kültür Merkezi, Masır park binası, eski Mezbahane ve bütün yollar olmak üzere her yere döşenen taşlar, taşlar, taşlar. En kötüsü de demir ve plastik yığını olan Ayakkabıcılar ve Demirciler arastasındaki sözde bedestenler. Bunlar çirkinlik abidesi ucubelerdir. Yalvaç’a çakılmış kazıklardır. Osmanlı döneminde yapılan bedestenler, kapalı çarşılarda ileri düzeyde sanatsallık, estetiklik, doğallık ve zerafet vardır. Akpartili Yalçın Bulgurcu’nun yaptıkları Yalvaç’ımıza yakışmayan, imitasyonlardır (taklitlerdir). Sayın başkandan halkımızın isteği Kültür merkezi önündeki demir ve plastik yığınlarını oradan kaldırmasıdır.

Halkımızdan ricamız ise, Yalvaç’ımızla ilgili sorunları, konuları bize iletmeleri ve bizim bunları dile getirmemizi sağlamalarıdır. Saygılarımızla.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.