• MODA YAPI

logo

10 Kasım 2021

CHP’den Ulu Önder ATATÜRK için Helva İkramı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83. Yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de anıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Anlatan Meydanındaki resmi anma töreninin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç ilçe teşkilatı da bir anma etkinliği gerçekleştirdi. Resmi törenin ardından her milli bayram ve anma gününde çelenk sunan CHP ilçe teşkilatı bugün de geleneği devam ettirdi.

Ali Arı başkanlığındaki CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri ve diğer CHP’liler Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına Anlatan Meydanına gelen vatandaşlarımıza helva ikramı gerçekleştirdiler.

Helva ikramının ardından törenlere katılan tüm CHP’liler ve Yalvaç Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Atatürk Anıtı’na CHP ve ADD çelenklerini sunarak saygı duruşunda bulundular.

Çelenk sunduktan sonra kısa bir açıklama yapan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, “Büyük önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün bedenen aramızdan ayrılmasının 83.yıldönümünde, Kurtuluş Savaşımızın kahraman komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu, yurdumuzu akıl ve bilimin yol göstericiliğinde, Tam Bağımsızlık ilkesiyle, gelişmiş medeniyetler hedefiyle, ömrünü Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’ne adamış, dünyanın en büyük devrimcisini, saygı rahmet ve özlemle anıyoruz. İlçe örgütümüz olarak 10 KASIM ATATÜRK’ü Anma töreninden sonra Anlatan Meydanında, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve tüm şehitlerimizin ruhlarına dua ederek, vatandaşlarımıza helva ikramında bulunduk. Bize bıraktıkları bu güzel ülkeye sonsuza kadar sahip çıkacağımızı ifade ettik” dedi. CHP’nin helva ikramı etkinliğine İYİ Parti Yalvaç ilçr teşkilatı da katılarak destek verdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.