• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Şubat 2017

CHP’de Başkan Özgül, Ankara’da referandum startına katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi, referandum çalışmalarının startını geçtiğimiz hafta verdi.

Referandumla ilgili temel çalışma prensiplerinin anlatıldığı toplantıya CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül de katıldı.

Ankara’da yapılan toplantıya Türkiye’nin tamamından il ve ilçe başkanları katılırken, Isparta il ve ilçe başkanları da tam kadro bu toplantıda yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir araya geldiği il ve ilçe başkanlarına referandum sürecine ilişkin uyarılarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları; “Beni dikkatle dinlemenizi istiyorum. Demokrasi oylanacak. Hepimizin sorumluluğu var. Sadece CHP’nin değil bütün partilerin sorumluluğu var. Partilere üye olmayan vatandaşların da sorumluluğu var. Aydınların da çiftçilerin de sorumluluğu var. Çünkü hepimiz bu topraklarda birlikte yaşamak istiyoruz. Yaşam tarzımız, fikirlerimiz farklı olabilir. O nedenle bu referandumun çok önemli bile değeri var. O nedenle heyecanımız akılla dengeleyeceğiz. Nerede ne konuştuğumuzu çok iyi bileceğiz. Düşünerek vatandaşların sandığa gitmesini isteyeceğiz.

EV EV GEZECEKSİNİZ

Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu mesele bir demokrasi, adalet meselesidir. Ev ev gezeceksiniz. Herkese anlatacaksınız. Başkan yardımcıların nitelikleri belli mi? Belli değil. Amca çocukları, dayı çocukları olabilir. Eğitim durumu belli değil. Bunların paralarını biz vereceğiz. Bu olay bir CHP, MHP, AKP, HDP, Saadet Partisi, Vatan Partisi olayı değildir. Bu olay bir Türkiye meselesidir. Mesele vatan, demokrasi, bayrak meselesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi ne Meclisi? Güvenoyu bile istenmeyecek. Bu Meclis ikinci sınıf bir Meclis haline geliyor.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.