• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Aralık 2019

CHP Yalvaç İlçe Kongresi 29 Aralık Pazar günü

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde ülke çapında elde ettiği başarıyla iktidar yürüyüşünü başlatan Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2020’de yapılacak Büyük Kurultay süreci yerelle başladı.

Delege seçimlerini geçtiğimiz ay tamamlayan CHP Yalvaç İlçe Teşkilatı’nda olağan genel kurul tarihi de belirlendi.

CHP Isparta İl Teşkilatı’nda geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda, Yalvaç İlçe Kongresi’nin 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, kongre hazırlıklarının sorunsuz sürdüğünü kaydetti.

 

Yalvaç CHP’de başkanlığa adaylığının ilk açıklayan isim Ali Arı

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı’nda 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak olağan kongre için adaylığını açıklayan ilk isim Atatürkçü Düşünce Derneği Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı oldu.

CHP Yalvaç İlçe Teşkilat binasında 6 Aralık Cuma günü öğleden sonra kendisini destekleyen bir grup delege ve partililerin katılımıyla adaylığını açıklayan Arı, yeni bir anlayışla Yalvaç CHP teşkilatını yönetmek için göreve talip olduğunu açıkladı.

Adaylık konuşmasında neden aday olduğunu ve başkan olduğu takdirde öncelikli olarak yapacağı dokuz çalışmayı anlatan Arı, “Değerli yol arkadaşlarım, destek olursanız, bunları ve daha birçok yapılması gerekenleri birlikte yapmak için bizler adayız.” dedi.

Toplantıda Arı’nın konuşması öncesi kısa bir konuşma yapan mevcut CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül de, Türkiye’deki tek demokratik partinin CHP olduğunu belirterek, 29 Aralık’ta yapılacak kongrenin partideki demokratik geleneği sağlamlaştıracağını belirterek rakibi Arı’ya başarılar diledi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.