logo

29 Ağustos 2023

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Yalvaç: “Zafere ve mirasa sahip çıkmak borcumuz”

CHP Yalvaç İlçe Başkanı  Reşat Yalvaç, 101. yıldönümü kutlanacak olan 30 Ağustos Zaferi nedeniyle yaptığı açıklamada, 30 Ağustos 1922 tarihinin yok olmak üzere olan bir milletin ayağa kalktığı tarih olduğunu belirtti.

Açıklamasında 101 yıl önce ordularımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin yıldönümüne ve 30 Ağustos 1922 tarihinin önemine vurgu yapan Yalvaç, “Ya istiklal ya ölüm şiarıyla yok olmak üzere olan bir milletin ayağa kalktığı gündür 30 Ağustos 1922.” dedi.

Kadın-erkek, yaşlı-genç demeden topyekün bir mücadele sonunda bu büyük zaferin kazanıldığını ifade eden Yalvaç, mesajında bu zaferin Türkiye Cumhuriyeti’nin harcını oluşturduğunu kaydetti. Mazlum milletlere örnek bir zafer kazanıldığını belirten CHP Yalvaç İlçe Başkanı Reşat Yalvaç, “Bu büyük zafer ile prangaya vurulmak istenen bir milletin önündeki tüm engelleri yıkarak istiklalinden vazgeçmediğinin en güzel örneğidir, bu zafer her zaman mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur.” dedi.

Açıklamasında Cumhuriyet’in bizlere Mustafa Kemal Atatürk tarafından emanet edildiğini ve onu yüceltmemizin bir görev olduğunun altını çizen Yalvaç, “O gün bu büyük zaferi kazanan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuz bizlere Cumhuriyetimizi miras bırakmışlardır. Bu mirasa sahip çıkmak vazgeçilemez bir borç ve ülkemizi daha ileriye götürmeye çalışmak hepimiz için ertelenemez bir görevdir.” dedi.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Yalvaç, açıklamasına tüm şehit ve kahramanlarımızı anarak şu şekilde son verdi: “Bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünde başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.