• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ocak 2018

CHP İlçe Başkanı ÖZGÜL: Milli Çıkarlarımız Herşeyin Üstündedir

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, geçtiğimiz günlerde Suriye’nin Afrin şehrine yönelik olarak TSK tarafından başlatılan askeri harekata destek verdiklerini bildirdi.

Ülkemizin sınır güvenliğinin sağlanması, sınırlarımızın terör unsurlarından arındırılması amacıyla başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na  destek verdiklerini belirten CHP İlçe Başkanı Özgül “Milli güvenliğimiz, milli çıkarlarımız her şeyin üstündedir. Zeytin Dalı Harekatı’yla Türkiye’nin sınır güvenliğinin sağlanmasına dönük bir harekat başlamıştır ve bunun başarılı olmasını canı gönülden diliyoruz. Allah milletimize, askerimize yardımcı olsun.” dedi.

Türkiye’nin uzun yıllardan bu yana verilen terörle mücadelede büyük acılar çektiğini belirten CHP İlçe Başkanı Özgül, “Bu çerçevede terörle mücadeleyi bir iç siyaset malzemesi olarak hiçbir zaman görmedik, görmüyoruz. Bu bir milli meseledir ve milli meselelerde siyaset kurumunun, milli çıkarları, ulusal çıkarları korumak ve milli güvenliği sağlamak konusunda bir araya gelme görevi, yükümlülüğü vardır. Zeytin Dalı Harekatı bu çerçevede Türkiye için önemli bir harekattır. Sınır güvenliğimizin sağlanmasını amaçlayan bir harekattır, sınırlarımızın terör unsurlarından arındırılmasını amaçlayan bir harekattır ve bu nokta da ülke ve bölge huzurunun sağlanması için büyük önem taşımaktadır. Allah milletimize de, askerimize de yardımcı olsun. Biz Türkiye’nin güvenliği çerçevesinde atılacak adımların bir siyaset malzemesi olmanın ötesinde bir milli mesele olduğunun bilinci içerisinde bu harekata sonuna kadar destek olduğumuzu bildiriyoruz. Umuyoruz ki harekat en kısa sürede başarıyla sona erer ve askerimiz de sağ salim yurdumuza döner” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.