• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Şubat 2018

CHP İl Başkanı KÜRKÇÜ: Her An Seçime Hazırız

Geçtiğimiz Ocak ayı başında yapılan olağan genel kurulda İl Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Kürkçü ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe teşkilatları ile tanışma ve teşekkür ziyaretleri kapsamında Yalvaç İlçe teşkilatını ziyaret etti.

Bugün saat 12.30 sıralarında ilçe teşkilat binasına gelen Ahmet Kürkçü ve beraberindeki il yöneticileri burada partilileri ile bir süre sohbet etti. Parti teşkilatı çalışmaları, parti içi politikalar ve ülke siyasetinin değerlendirildiği ziyaret sonunda gazetemize konuşan CHP İl Başkanı Kürkçü, erken seçim iddiaları konusundaki sorumuz üzerine “Bu yıl içinde, 15 Temmuz tarihinde baskın bir seçim olabileceği yolunda duyumlarımız var. Seçim ne zaman olursa olsun biz CHP teşkilatları olarak her an hazırız” dedi.

“AKP ve MHP’liler bir pazarlığın kavgasını yapıyor olabilirler…”

Son günlerde Isparta’da MHP İl Başkanı İsa Yalçın ve Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun arasında yaşanan gerginliği değerlendirmesini istediğimiz Kürkçü, “Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum, bu onların iç sorunu. Bilindiği gibi son zamanlarda ülke genelinde AKP – MHP ittifakı olarak adlandırılan bir yapı ile seçimlere katılacaklarını beyan ettiler her iki partinin yöneticileri. Isparta’da da sanırım kendi aralarında bir pazarlığın kavgası var, Isparta’da Belediyeyi bizim kazanacağımızı gördükleri için, nasıl bir ittifak olacak, kim başkan olacak gibi konularda bir pazarlık yaşanıyor olabileceğini düşünüyorum. Ancak biz pek fazla ilgilenmiyoruz çünkü genelde de yerelde de iktidara talibiz ve bunu başaracak güçteyiz. Onlar tek başlarına güçleri yetmeyeceğini gördükleri için ittifak yolunu seçmiş olabilirler. Bu da söz konusu anlaşmazlıkların oluşmasına sebep olabilir” dedi.

CHP İl Başkanı ve beraberindekiler Ş. Karaağaç CHP ilçe teşkilatını ziyaret etmek üzere Yalvaç’tan ayrıldılar.

MEDION Digital Camera

chp-kurkcu-yalvac2

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.