• MODA YAPI

logo

19 Mart 2021

CHP İl Başkanı Halıcı’dan Terziler Sitesine Geçmiş Olsun Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve il yönetim kurulu, bugün öğle saatlerinde Yalvaç’a gelerek geçtiğimiz Perşembe gecesi çıkan yangında büyük zara gören Terziler Sitesi esnafını ziyaret etti.

Halıcı ve beraberindekiler ilk olarak CHP Yalvaç ilçe teşkilat binasına geldiler. Bir süre burada kalan İl Başkanı Halıcı ve il yönetim kurulu üyeleri, Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı ile birlikte önce Terziler ve Hazır Elbiseciler Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Rüştü Döklü’ye yangından dolayı duydukları üzüntüyü ifade ettiler.

İl Başkanı Halıcı ve diğer CHP’liler daha sonra Oda Başkanı Döklü ile birlikte büyük oranda zarar gören Yalvaç Terziler Sitesi’ne geçtiler. Burada yangından sonra ortaya çıkan enkazdan kalan birkaç parça eşyasını kurtarmaya çalışan bazı terzi esnafı ile karşılaşan Halıcı ve diğer CHP’liler geçmiş olsun dileklerini ifade ettiler.

 

Yanınızdayız, verilen sözlerin takipçisiyiz

Gördüğü manzara karşısında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve esnafın sıkıntılarını dinleyen CHP’li Halıcı, yangından dolayı oluşan büyük maddi hasardan dolayı zarar gören esnafın sıkıntılarının giderilmesi için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerini belirtti. Halıcı, “İl dışında olmamız nedeniyle birkaç gün gecikmeyle de olsa ziyaret ederek Yalvaç’lı terzi esnafımızın yanında olduğumuzu belirttik, yalnız olmadıklarını gösterdik. Buradaki esnaf kardeşlerimizi iktidar partilerinin mensupları başta olmak üzere, belediye, meslek kuruluşları temsilcileri de ziyaret ettiler, çeşitli sözler verdiler. Bu sözlerin takipçisi olacağız. Ayrıca parti olarak bizler de üstümüze düşen ne görev varsa yerine getirmeye çalışacağız. El ele vererek bu felaketi hep birlikte aşacağız. Zaten ekonomik olarak zor durumda olan esnafımız bir de pandemi nedeniyle çok kötü durumda. Üstüne bir de bu felaketi yaşayan esnafımıza yalnız olmadıklarını ifade ettik” dedi.

 

Yalvaç EKK’ye Ziyaret

Terziler Sitesinde yaklaşık bir saat kalan CHP heyeti, incelemelerinin ardından Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne giderek Başkan Sürmeli Yağcı ile görüştü. Ziyarette CHP heyeti ile birlikte Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin eski başkanı Selami Akgün de yer aldı. Yangında zarar gören esnafa maddi olarak ne gibi yardımlar yapılabileceği konusunda görüş alış verişi yapıldı.

Yalvaç EKK Başkanı Sürmeli Yağcı, kooperatif olarak her zaman zor durumda olan esnafa yardımcı olma konusuna önem verdiklerini belirtti. Başkan Yağcı, “Gerek Üst meslek kuruluşları kanalıyla sağlanabilecek yardımlarla gerekse kooperatifimiz kanalıyla yangında zarar gören Yalvaçlı esnaf kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim. Sizlere de konuya karşı gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki hep beraber, zor günler yaşayan esnaf kardeşlerimizin bu günleri atlatmasına yardımcı olacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Halıcı, geçtiğimiz hafta sonu Terziler Sitesine gelerek yangından zarar gören esnafın imkanları ölçüsünde yardımda bulunulacağı sözünü veren  Isparta Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural ile bir telefon görüşmesi yaparak konunun takipçisi olduklarını ifade etti.

Yalvaç EKK’da bir süre daha sohbet eden partililer daha sonra CHP ilçe teşkilatına geçtiler. Halıcı ve beraberindeki CHP’liler burada kendilerine ikram edilen yemeğin ardından Yalvaç’tan ayrıldılar.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.