• osman-köse

logo

10 Kasım 2019

CHP HELVA GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanlığı tarafından son yıllarda gelenek haline getirilen, her yıl 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenlerinin ardından yapılan helva ikramı bu yıl da gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve Yalvaç Öğretmenevi’ndeki Atatürk’ü Anma törenlerinin ardından saat 13.00 sıralarında Anlatan Meydanı’nda yapılan helva ikramına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.

Helva dağıtımının ardından konuşan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül burada yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhunu şadetmek için böyle bir etkinlik düzenledik.  Büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, 81 yıl önce aramızdan ayrılışının yıldönümünde sevgi-saygı ve dualarla anıyoruz. O’nun kurmuş olduğu Cumhuriyet sayesinde demokratik ve bağımsız olarak hayatımızı sürdürüyoruz. Türk Milleti ve devleti var oldukça Atatürk sevgimiz sonsuza kadar sürecektir. Bunun bilincinde olan herkesi Atatürk’e ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Yalvaç ilçe merkezinde yaklaşık 1500 kişilik olarak hazırlanan helvanın dağıtıldığını belirten CHP İlçe Başkanı Özgül, Sücüllü Köyümüzde de yaklaşık 500 kişilik helva ikramı yapıldığını da ifade etti.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.