• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2023

CHP 4 Milletvekili Adayıyla Yalvaç’ta Miting Yaptı

Seçimlere artık sayılı günler kala siyasi partiler de çalışmalarına son sürat devam ediyor. Son hafta siyasi partiler için ayrılan miting gününün Pazartesiye rastlamasını iyi değerlendiren bir diğer siyasi parti de Cumhuriyet Halk Partisi oldu.

Bugün saat 16.00’daki CHP seçim mitingi için Yalvaç’a gelen CHP Isparta Milletvekili Adayları H. Yalım Halıcı, Tamer Cantekin, Hüseyin Yıldızhan ve Hatice Yıldız miting saatine kadar ilçemizin çeşitli noktalarında vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek destek istediler.

Saatler 16.00’yı gösterdiğinde Çınaraltı mevkiinde kendilerini bekleyen vatandaşlarımıza seslenen CHP Milletvekili Adayları hem Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de kendileri için destek istediler.

İlçe Başkanı Ali Arı’nın açış konuşması ile başlayan CHP mitinginde ilk olarak Saadet Partisi İl Başkanı Yaşar Gürtoklu ve CHP İl Başkanı Tansel Dilaver kısa birer konuşma yaptılar tüm milletvekili adaylarının bu görevi layıkıyla yerine getirecek kapasiteye sahip olduklarını belirterek Yalvaç halkından destek istediler ve bu seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu ifade ettiler.

Milletvekili adaylarından ilk olarak dördüncü sırada yer alan Milletvekili Adayı Hatice Yıldız konuştu. SDÜ’de Diyetisyen olarak görev yaparken kadınların da aktif olarak siyasette yer alması gerektiği düşüncesiyle hareket ederek siyasete atıldığını belirten Yıldız “Ailemin siyasete yakın olması, evimizde sıkça siyaset konuşulması nedeniyle siyasete uzak değildim. Artık zamanın geldiğini düşünerek bu seçimlerde milletvekili aday adayı oldum, partimiz de bana bu görevi verdi. Sizlerin de desteği ile başaracağımıza inanıyorum” dedi ve CHP’nin seçim vaatlerini, kendisinin yapmak istediklerini anlattı.

Millet İttifakı ortaklarından Saadet Partisi’nin kontenjanından CHP listesinde Milletvekili Adayı olarak yer alan Hüseyin Yıldızhan ise Millet İttifakı partileri olarak seçimi kazanmaları halinde yapmak istedikleri hakkında bilgi verdi. Yıldızhan, “İktidarımızda ülkemizde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hayat pahalılığına son vereceğiz. Kamuya işe alımlarda mülakatlarda yapılan adaletsizliğe son vermek için mülakatı kaldıracağız. Bu adaletsiz zulüm düzenine son vereceğiz, adam kayırma olmayacak. Mavi mazot, gübre ve ilaç desteği gibi desteklemelerle çiftçi ve üreticinin yükünü hafifleteceğiz. Ağır sanayi hamlesini başlatacak, Türkiye’yi yeniden üreten bir ülke haline getireceğiz. Mesela Yalvaç’ta yıllardır yapılamayan Organize Sanayi Bölgesi gibi çalışmaları hızla bitirerek hizmete sokacağız. Bunları nasıl yapacağız? Hortumları keseceğiz, oradan gelecek parayı da üreticiye, çiftçiye – köylüye vereceğiz. Çiftçinin, esnafın borcunun faizini silecek, kalan borcu da ödeyebileceği şekilde taksitlendireceğiz” dedi.

Yıldızhan CHP iktidarı ile birlikte Diyanet’in kapatılacağı, ibadet özgürlüğünün engelleneceği yönünde çarpıtmalar yapıldığını belirterek bu iddialara yanıt verdi. Yıldızhan, “Ne Diyanet işleri kapatılacak ne de vatandaşlarımızın ibadet özgürlüğü engellenecek, yok böyle bir şey. Bir başka iftira da teröristlerle işbirliği yapıldığı iddiasıdır, buna da şöyle cevap vereyim, teröre en fazla biz karşı çıktık, hala da çıkarız. Ne PKK ile ne de HDP ile işbirliği içinde değiliz. Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıp terörist başının mektubunu okutanlar terörle işbirliği yapmıyor, biz yapıyoruz öyle mi? Kardeşliğimize halel getirmeyelim. İnsanca yaşam için hep beraber hakkımızı alalım. Bunun için çalışalım, birleşe birleşe kazanalım” dedi.

CHP Isparta Milletvekili Adayı hemşehrimiz Cantekin de kısaca kendini tanıtarak başladığı konuşmasında “Millet İttifakı iktidarında herkesi kucaklayıp her vatandaşımızın ayağına hizmeti götüreceğiz. Yirmi yıldır iktidar olan, Yalvaç’tan da Isparta’dan da her seçimde fazlasıyla destek alan siyasi partinin seçilmiş temsilcileri bugüne kadar neden hizmet getirmemişlerdir? İlimiz ve ilçelerimiz neden hizmet alamamıştır 20 yıldır? Bugün Yalvaç’ta içme suyu sıkıntısı yaşanıyor, köylerimizde sulama suyu yok, bunun hesabını sormazlar mı? Köylerimizde genç nüfus artık hemen hemen hiç yok, 2017 yılından bu yana Yalvaç’ın köylerinin nüfusu 36 binden 23 bine düşmüş. Gititğimiz köylerde bunun sebebini sorduğumuzda diyorlar ki, ‘artık masrafını karşılayamadığı için ekip dikmek istemiyor kimse, işi gücü olmayan gençler de istikbalini başka yerlerde arıyor’… Gelir gelmez ilk yapacağımız işlerden biri üretici için tarıma destek vermek olacak. İstihdam olmazsa olmazımızdır, bakın Yalvaç’ta 20 yıldır yapılamayan bir OSB var, iktidarımızda ilk ele alacağımız konulardan biri de Yalvaç OSB’nin kurulması olacaktır. Benim çocukluğumda Tabakhane vardı, artık Tabakhanenin bisat bir arıtma tesisinin yapılamaması nedeniyle yok olma noktasına geldiğini görüyoruz, istihdama yönelik çalışmaları neden yapmazlar? Yalvaçımız Antiokheia gibi bir değere sahipken neden burayı bir turizm merkezi yapmıyoruz? Yol yapmakla övünenler neden Dereboğazı yolunu yapmazlar? 20 ayda bitireceğiz Dereboğazı yolunu size söz. Isparta-Konya yolunu duble yol yapacağız. Bizim sloganımız ‘Sana Söz’, göreceksiniz tüm sözlerimizi yerine getireceğiz. Bizim ki ikırmızı çizgimiz var, biri vatan biri bayrak. Bununasla bozulmasına müsaade etmeyiz. Kimlerin şehitlerimize ‘kelle’ dediğini biliyoruz, Habir’da kimlerin mahkeme kurduğunu biliyoruz. Dört Milletvekili Adayı olarak bu şehre, bu ülkeye 14 Mayıs’ta baharı getireceğiz” dedi.

Yalvaç’ı Sağır köyü üzerinden Afyon’a en kısa şekilde ulaştıran Sağır yolunu açacaklarını söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Isparta Milletvekili Adayı Yalım Halıcı ise Isparta’nın ve Yalvaç’ın tüm sorunlarını bildiklerini, çözüm önerilerini de sık sık dile getirdiklerini ifade etti. Halıcı “ Yalvaçsahipsiz, Yalvaç’ın yol sorunundan tutun, Devlet Hastanesindeki doktor sıkıntısına bir çok sorunu zaman zaman dile getirerek ilgililerden çözüm bulmalarını istedik. Isparta’nın en önemli değerlerinden biri olan üniversitenin git gide küçüldüğünü görüyor ilgileri uyarıyoruz. Hala 21 yıldır sahipsiz olan bitmeyen Antalya-Konya yolunu konuşuyoruz. Bakın Isarta 21 yıldır hiçbir konuda hiçbir teşvikten faydalanamadı. Gülümüz var, lavantamız var, elmazı var, kirazımız var, üzümümümz bağlarımız var. Ancak hiçbirine teşvik yok. Bunlar 21 yıldır ne yaptılar? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını tekrar sahbine vereceğiz. Yapılan hiç doğru iş yok mu vardır elbette, takdir de ederiz, cancak eksik çok, yanlış çok” dedikten sonra hem Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de Milletvekil adayları için destek istedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.