logo

02 Temmuz 2022

CHP Gençlik Kolları, öğrencilerin barınma sorununa dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Gençlik Kolları Başkanlığı, şehir genelinde üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununa ve artan apart fiyatlarına dikkat çekmek üzere çadırlı bir eylem gerçekleştirdi.

CHP Isparta Gençlik Kolları Başkanı Emre Erkan, üniversite öğrencilerinin yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerin başında geldiğini ifade ederek, öğrencilerin “Barınamıyoruz” sesini tüm Isparta kamuoyuna duyurmak için çadırlı bu eylemi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Erkan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama- da şunları söyledi:

“Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri olarak, yapılan fahiş zamlardan dolayı artan ev kiralarına karşı sessiz kalmamak ve öğrencilerimizin sesi olabilmek için toplanmış bulunuyoruz.

Durmadan elektrik, doğalgaz zamlarından kaynaklı Ispartalı ev sahipleri istemeden de olsa ev kiralarına zam yapmak zorundadır. Bu zamlardan en fazla etkilenen apartlarda kalan öğrenci kardeşlerimiz olmaktadır.

Üniversite kenti olarak bilinen ve üniversite öğrencileri sayesinde gelişen Isparta’mız, son zamanlarda elektrik kesintileri ve iptal edilen konserler yüzünden Türkiye gündemine oturmuş ve bunun üzerine artan apart fiyatlarından dolayı Isparta’da “Barınamıyoruz” diyerek şehrimizin öğrenciler tarafından sevilmemesine yol açmıştır. Barınamıyoruz haykırışı; tüm toplumsal eşitsizlikler içerisinde gençlerimizin yaşam alanlarındaki günümüze dair gerici ve faşist AKP iktidarına karşı bir haykırışıdır…

Gelen zamlardan dolayı apart ve yurtlarda kalmaya korkan öğrencilerimizin kalacakları en ucuz yeri çadır olarak sunan hükümete karşı biz de bugün burada temsili olarak çadırlarımızı aç- tık. Bir dahakine biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak bu çadırlarda kalacak ve Üniversite öğrencilerine ses olacağız! Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Bütün ümidim gençliktedir” sözünden ilham alarak, gençlerimizin yurt dışı hayalini değil, Türkiye’deki hayallerini yükselteceğiz.

Hiç endişe etme genç kardeşim! Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak sizin yanınızda olmaya ve her koşulda sesinizi duyurmaya devam edeceğiz.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.