logo

31 Mayıs 2021

Cezaevi Kütüphanelerine KİTAP BAĞIŞI Kampanyası

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan ‘‘Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği” Protokolü gereğince   kitap bağışı kampanyası başlatıldı.

Protokol gereğince tüm cezaevlerine kütüphane kurulması, kütüphaneleri bulunan cezaevlerindeki kitap sayısının arttırılabilmesi için kitap bağışında bulunulabilmesi amacıyla bugün saat 11.00’de Yalvaç Adliye binası bahçesinde eş zamanlı olarak tüm ülke genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da bir tören düzenlendi.

Törene Yalvaç Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, Adalet Komisyonu Başkanı
Ahmet Köse, T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Karaca, Emniyet Müdür Vekili D.Ali Sarıbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, kurum amirleri katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, kştabın insan hayatı için önemi dikkat çekerek  “Kişilerin topluma kazandırılmaları, yeniden hayata başlayabilmeleri için bu kampanya güzel bir vesile. Halihazırda 600 kapasitesi olan Yalvaç T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nun Pandemi hassasiyeti nedeniyle getirilen ceza infaz düzenlemeleri rağmen sayımız 260’ı kapalı, 20’si açık olmak üzere300’e yakın. Bireylerin değişim ve gelişimi için bazı dokunuşların büyük önemi vardır, bu kampanya da öyle bir dokunuş. Kitabın insana vereceği katkıyı tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Başlatılan bu kampanyanın başta cezaevindeki insanlarımız olmak üzere tüm topluma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından kampanyaya ilk kitap bağışı Yalvaç Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Haluk Şimşek ve Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut tarafından yapıldı. “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanelerine Kitap Bağışı” Kampanyası 16 Haziran tarihine kadar sürecek. Kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız ya da kurumlar Yalvaç Adliye bahçesi ile Anlatan Meydanı’nda kurulan standlara gelerek bağışta bulunabilecekler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.