• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Ağustos 2019

Çevre Bakanı Kurum’dan Yalvaç’a iki iyi haber

Bugün Isparta’ya ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yalvaç’ı ilgilendiren iki konuda iyi haber verdi.

Kurum, ziyaretle ilgili olarak Isparta Valiliği’nde yaptığı basın açıklamasında, Isparta’ya bakanlıkları uhdesinde yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Bakan Kurum’un verdiği bilgiye göre, Yalvaç’ı ilgilendiren en önemli yatırım konusu içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu tahliye hattının yenilenmesi projesi oldu. Bakan Kurum, bu konuda bakanlık olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.

Bakan Kurum’un yine Yalvaç’ı ilgilendiren bir diğer haberi de, yıllardır sürüncemede olan Yalvaç-Gelendost-Şarkikaraağaç ilçelerinin katı atıklarının taşınarak Isparta Belediyesi’nce dönüşümünü sağlayacak yatırım oldu. Bilindiği gibi, GEYAŞA adı altında yıllar önce kurulan katı atık birliği, bir türlü hayata geçememiş ve bölgemizde vahşi depolamayla çöp deşarjı sürdürülüyordu. Bakanın açıkladığı projeyle, bölgemizdeki katı atıklar bir aktarma istasyonunda depolanarak treylerler vasıtasıyla Isparta Belediyesi’nin geri dönüşüm alanına aktarılacak.

Bakan Kurum’un ayrıca Isparta il merkezi ve diğer ilçeleri için de çeşitli yatırım haberleri sözkonusu toplantıda açıklandı.

Kurum’un açıklamasından bir bölümü aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.