• MODA YAPI

logo

13 Mart 2021

Aylin Cesur’dan esnafımıza geçmiş olsun dileği

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, cuma günü meydana gelen Terziler Sitesi yangını nedeniyle mağdur olan esnafımıza geçmiş olsun dileğini iletti.

Bugün önce Terziler Odası Başkanı Rüştü Döklü’yü, ardından da Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu’yu arayan Cesur, yangın nedeniyle duyduğu üzüntüyü belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti ve  esnafın zararlarının giderilmesi hususunda üzerine düşen ne varsa yardımcı olacağını ifade etti. Ardından Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman ve Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yle görüşen Milletvekili Cesur, geçmiş olsun dileklerini ileterek yangınla ilgili bilgi aldı. Yangınla ilgili raporun pazartesi günü çıkacağını öğrenen Cesur, Kaymakam Kahraman ve Başkan Tütüncü’ye de esnafla ilgili yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceğini ifade etti.

Yalvaç’ın konfeksiyon sektöründe ismini duyuran bir şehir olduğunu belirten Cesur, “Yalvaç’ta önemli bir sektöre yıllardır yuvalık yapan, ekmek teknesi olan Terziler Sitesi yangını bizleri derin üzüntüye sevk etmiştir. Yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldım, ben de yaraların sarılması konusunda üzerime düşeni yapacağımı ifade ettim. Ekonomik kriz ve pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf kardeşlerimizin bir de bu yangın olayıyla daha da sıkıntıya girdiğini üzülerek öğrendim. Devletimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla inşallah yaraların sarılmasına el birliğiyle destek veririz. Tüm Yalvaç halkına, esnaf kardeşlerimize geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın diyorum. Yalvaç’a geldiğimde esnaf kardeşlerime bizzat geçmiş olsun ziyareti gerçekleştireceğim.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.