• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ekim 2020

Cesur Yalvaç’taydı: “ÇİFTÇİ, ESNAF KAN AĞLIYOR”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Isparta’da gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı ve ardından pek çok ilçeyi ziyaret ederek teşkilatları ve vatandaşla bir araya geldi.

Aylin Cesur’un Cumhuriyet Bayramı törenleri ile başlayan Isparta programının ilk gününde, Uluborlu, Senirkent, Keçiborlu ve Gönen’i ziyaret etti. Aylin Cesur, Uluborlu halkını Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıktan sonra, İYİ Parti Uluborlu İlçe Teşkilatı’nı ve Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna’yı ziyaret etti. Uluborlu’da yapılan belediye çalışmalarını yerinde gözlemleyerek Belediye Başkanı’ndan bilgi alan Cesur, Uluborlu Belediyesi tarafından restore edilen tarihi Selçuklu hamamının restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Uluborlu esnafını tek tek dolaşarak esnafın sorunlarını dinleyen Cesur, ardından Belediye pazarına giderek pazarcı esnafını ziyaret etti ve çiftçinin sorunlarını dinledi.

Cesur, ziyaretlerinin ardından kadın kooperatifleri girişimlerinde çalışan kadınlarla buluşarak Uluborlu programını tamamladı. Uluborlu’nun ardından Senirkent’i ziyaret eden Cesur, önce İYİ Parti Senirkent İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.

Ardından, Senirkent esnafını ve Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti. Halkla buluşan ve esnafın sorunlarını dinleyen Cesur, Senirkentlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıktan sonra Haşhaş ve süt üreticileri ile buluşup sorunlarını dinledi.

Aylin Cesur, İYİ Parti Senirkent Belediye Meclisi üyesi Mehmet Arıcan’ın işletmecisi olduğu kuru meyve üretiminde modern teknikler kullanan bir tesisi de ziyaret ederek Senirkent programını tamamladı.

Programına Keçiborlu ile devam eden Cesur, İYİ Parti Keçiborlu İlçe Teşkilatı’na gerçekleştirilen ziyaret ve partiye yeni katılan üyeler için düzenlenen rozet takma töreninin ardından, partililer ile birlikte Keçiborlu halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Dükkan dükkan gezerek esnafların sorunlarını görüştü. Esnaf en çok ekonomik sıkıntılardan dem vururken, Cesur, İYİ Parti’nin ekonomiyi düzeltmek için her alanda verdiği araştırma önergelerinin reddedildiğini, soru önergelerinin ise bakanlar tarafından yanıtlanmadığına dikkat çekti. İyi bir ekonomi için güven ortamının tesisinin şart olduğunu ancak bu ortamın son on yılda yavaş yavaş bozulduğunu vurgulayan Cesur, “İYİ Parti iktidar olunca israf ekonomisi bitecek, üretim ve güven ekonomisine geçilecek, bu sorunlar böylelikle aşılacak.” dedi. Lavanta ve gül üreticilerinin sorunlarını tek tek Cesur’a anlatan Keçiborlu halkı, ekonomik olarak çok sıkıntıda olduklarını belirttiler. Üreticilerle yapılan görüşmelerle Keçiborlu programını tamamlayan Cesur, Gönen’e hareket etmek üzere Keçiborlu’dan ayrıldı.

Aylin Cesur günün son durağı olarak Gönen’i ziyaret etti. İYİ Parti Gönen İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Cesur, daha sonra partililerin eşliğinde halkla Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar. Gönen Kadın Üretici Kooperatifi’ni ve kadın esnafı da ziyaret eden Cesur, Cumhuriyet’in, üreten, çalışan ve sosyal hayata katılan kadınlarla yüceldiğini, Cumhuriyet ile beraber kadının sosyal hayata katılmasıyla Türkiye’nin gücünün her alanda iki katına çıktığını belirtti. Aylin Cesur, ziyareti esnasında “Genel Başkanı kadın olan bir partinin kadın milletvekili olarak Cumhuriyet’in en büyük eserlerinden olan kadın girişimcileri her zaman destekleyeceğiz” ifadelerine yer verdi. Gönen esnafını dolaşarak Gönen halkının sorunlarını tek tek dinleyen Cesur, Gönenli besi üreticileri ile yaptığı görüşmelerde yaşadıkları ekonomik sorunları dinledi. Ziyaretlerinin bitmesi ile Gönen programını tamamlayan Cesur, daha sonra diğer ilçeleri de ziyaret etti.

 

YALVAÇ İLÇE BAŞKANI SÜLEYMAN KOCABAŞ OLDU

Program kapsamında Yalvaç’a da gelen Cesur, yeni göreve atanan İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş’ı ziyaret etti. Kocabaş’ın Yalvaç İlçe Teşkilatı’nı oluşturmak üzere görevlendirildiğini belirterek, en kısa sürede etkin bir teşkilat haline geleceğine ve Yalvaç’ta en iyi parti olacaklarını ifade etti. Çınaraltı’nda Başkan Kocabaş ve partililerle bir araya gelen Aylin Cesur, basına ve partililere kısa bir açıklama yaptı.

Cesur şunları söyledi:

“Yalvaç bizim için çok kıymetli. Yalvaç’tan çok değerli siyasetçiler yetişmiştir. Biz Yalvaç’ı her zaman çok önemsedik. Isparta Türkiye’nin, Yalvaç’ta Isparta’nın yüz akıdır. Yalvaç’a layık bir yönetim oluşturmak için çalışma yaptık. Kendi aramızdan ihanet edenlere rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz. Hem Yalvaç’ta hem Isparta’da yapılan ihanetlere ve iftiralara rağmen yoldayız, bu yolda devam edeceğiz. Bu yolda ihanetlere uğrarken, bunlardan etkilenmeyerek yola devam eden arkadaşlarımıza, Yalvaç’ı daha iyi bir teşkilata kavuşturmak için göreve talip olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah sizler memlekete hizmetten başka amaç olmayan İYİ’lerle birlikte yürüyeceksiniz. İlçeleri geziyorum, her yerde sorun aynı. Herkes büyük sıkıntı içerisinde. Bizim bu çözüm bekleyin insanlarımıza borcumuz var. Mecliste Isparta’nın her türlü sorununu mecliste dile getiriyorum, Isparta’nın tek konuşan milletvekili benim. Esnaf, çiftçi, işçi perişan, onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bize oy veren vermeyen herkesin sorununu TBMM’de dile getirmeye devam edeceğim. Yalvaç beni meclise yolladı, sizlerden beklentim, İyi Parti’nin oyunu Yalvaç’ta en yükseğe çıkarmak için çalışmanızdır. Biz mecliste yerelde sizlerin aktardığı sorunları dile getiriyoruz. Burada Özyalvaç Gazetemiz var.  Onlara teşekkür ediyorum, bizim konuşmalarımızı en çok onlar yayımlıyorlar. Cumhuriyetin değerlerini korumak için çalışmaya, genel başkanımızın öncülüğünde mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Cesur’un konuşmasının bir bölümü şöyle:

KOCABAŞ: PARTİMİZİ EN İYİ YERE GETİRMEK İÇİN EN İYİ EKİPLE YOLA ÇIKTIK

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanlığı görevi verilen Süleyman Kocabaş da, kendilerine duyulan güvenden dolayı çok teşekkür ederek, “Böyle zor bir dönemde görevden kaçmadık ve gerek genel merkezimiz gerek Milletvekilimiz Dr. Aylin Cesur ve gerekse İl Başkanımız Mustafa Şimşek’in teveccühleriyle yeni yönetimi oluşturma görevi tarafımıza tevdi edildi. Biz de bu yola Türkiye sevdasıyla baş koyan Genel Başkanımız Meral Akşener’e layık davranma onur ve gururuyla bu şerefli görevi kabul ettik. Elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerisinde olacağız. Partimizi Yalvaç’ta en İYİ yere getirmek için en İYİ ekiple yola çıktık. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.” dedi

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.