• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Ağustos 2019

CESUR: YALVAÇ’IN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİM

Bayramlaşma ziyareti için ilçemiz Yalvaç’a gelen İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, tüm hemşehrilerimizin bayramını kutlarken, “Yalvaç’ın sorunlarının tek takipçisi benim” dedi.

ŞEHİT ÖNLEMEÇ’İN AİLESİNİ UNUTMADI

Bayramlaşma ziyaretleri kapsamında Isparta’nın tüm ilçelerini ziyaret eden Isparta Milletvekili Aylin Cesur, saat 14.00 sıralarında ilçemiz Yalvaç’a geldi.

Cesur’un ilk durağı, 27 Haziran 2019 günü Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında şehit olan Mustafa Önlemeç’in ailesinin yaşadığı ilçemize bağlı Kurusarı Köyü oldu. Burada şehit ailesini ziyaret ederek, evlatlarından ayrı ilk bayramlarında yanlarında olmak istediğini belirten Cesur, “Mustafa evladımız ve nicelerini bu ülke için bu toprağın bağrına emanet ettik, geride kalanlar da bize emanettir. Ben bir anne olarak Mustafa ve diğer şehitlerimizin ve annelerinin sorunlarını mecliste dile getirmiştim, bu bayramda o güzel annenin ve babanın yanında olmak istedim. Allah’ım böyle acıları artık hiç bir annemize yaşatmasın.” dedi.

 

“YALVAÇ’IN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİM”

Daha sonra İyi Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı’na geçen Cesur, burada partililerle bayramlaştı. Bayramlaşma nedeniyle toplanan çok sayıda partiliyle sohbet eden Cesur, ülke gündemi ve yerel gündemle ilgili de kısa kısa açıklamalarda bulundu. Beraberinde eşi Dr. Mustafa Cesur, İyi Parti Isparta İl Başkanı Dt. Özgür Tandoğan, parti yöneticileri, Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Hasan Ateşoğlu, Yalvaç Belediye Meclis Üyesi Dt. Ali İnce ve çok sayıda partiliyle sohbet eden Cesur, “İyi Parti olarak geçtiğimiz yıl Haziran’da yapılan seçimden bu yana büyük aşama kaydettik, ülkemiz siyasetinde de belirleyici rol oynayan bir parti haline geldik. Mecliste temsil ediliyoruz, birçok belediyemiz var, il genel meclislerinde, belediye meclislerinde temsil ediliyoruz. Sayımızın ötesinde bir kamuoyu belirleme ve etkileme gücüne sahip olduk şükürler olsun. Türkiye’nin daha İYİ, Isparta’nın daha İYİ, Yalvaç’ın daha İYİ olması için artık daha güçlüyüz. Yeter mi yetmez, her yerde gücümüzü, oyumuzu mutlaka arttırmamız ve sorunları çözmek için iktidara gelmemiz şart. Sizlerden isteğim, bize güç verecek şekilde daha çok çalışmamız, daha çok insanın kalbini kazanmamız gerektiğini bilmemiz ve buna göre hareket etmemizdir.” dedi.

Yerel sorunlarla da yakından ilgilendiğini belirten Cesur, “Yalvaç’ın tüm sorunlarının takipçisiyim. Isparta’nın diğer üç vekilinin sorunu üreten, sorunları çözmeyen yapısına karşın, tüm Isparta’mızın sorunlarını takip ederek çözüm üretme sorumluluğunu taşıyorum. Bundan dolayı gururluyum, çok çalışıyorum. Yalvaç’ta da Çetince’deki sera üreticilerimiz başta olmak üzere tüm çiftçilerimizin sorunlarını takip ediyor, bunları dile getirmeye çalışıyorum. Üniversitedeki öğrenci sayısının dramatik düşüşünü biliyorum. Ekonomik daralma, göç, gençlerimizin işsizliği gibi sorunlar ve diğer yerel sorunları yakından takip ediyorum. Bunlarla ilgili soru önergeleri veriyorum, mecliste konuları dile getiriyorum. Bunlarının yanında, Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’in yanında yirmi yıl boyunca çalışmış olmaktan kaynaklanan bir çevrem olması nedeniyle, sorunların çözümü noktasında bire bir iletişimde bulunuyor, gücümün yettiği konularda etki etmeye çalışıyorum. Hemşehrilerimiz her zaman bana ulaşabilir, sorunlarını aktarabilir, ben de elimden geldiğince kendilerine yardımcı olmak ve seslerini duyurmak konusunda elimden geleni yaparım.” dedi.

Çetince’deki sera üreticilerin sorunlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde bir çalışmaları olacağını ifade eden Cesur, ayrıca Hisarardı Köyü’nde yaşanan maden sahası genişletmesi nedeniyle Yalvaç’ın su havzasında yaşanacak problemi de yakından takip ettiğini, önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili girişimlerinin olacağını ve sorunu Vali Ömer Seymenoğlu’na aktaracağını da ifade etti.

 

YALVAÇ’IN ISPARTA ve TÜRKİYE SİYASETİNDEKİ YERİ ÇOK ÖZEL

Yalvaç’ın Isparta ve Türkiye siyasetinde özel ve önemli bir yeri olduğunu ifade eden Cesur, “Yalvaç çok önemli siyasetçiler yetiştirmiş ve siyasete yön vermiş rekabetçi bir ilçemizdir. Yusuf Uysal ağabeyimizden başlayarak Ertekin Durutürk vekilim, Erkan Mumcu, İrfan Bakır, Nevzat Korkmaz gibi değerli siyasetçileri yetiştirmiş bir ilçe olarak özel yerinizi çok iyi biliyorum. Yalvaç’ı çok seviyor ve her zaman koşarak geliyorum. Bu geldiğimde de inanılmaz bir yoğunluk ve kalabalık gördüm. Yurdun, Avrupa’nın çeşitli yerlerinden bayrama gelen hemşehrilerimizle karşılaştık. Herkese selam ediyorum, bayramlarını kutluyorum. Bayramlar birlik ve beraberliğin simgesidir, buna uygun yaşamak gerekir, ben de buna uygun bir mesaj vermek istiyorum: Hangi partiye mensup olursak olalım ortak paydamız kardeşliğimizdir. Kardeşliğin gereği, gerektiği her zaman kucaklaşmaktır. Bu duygularla tüm Yalvaçlı hemşehrilerimin ve Yalvaçlı olmayıp da bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum.” dedi.

Milletvekili Cesur, daha sonra partiye yeni üye olan vatandaşlara İyi Parti rozetini takarak kutladı.

Parti binasından ayrılan Cesur, Çınaraltı’na geçerek vatandaşların bayramını kutladı. Burada kısa kısa vatandaşlarla sohbet ederek resim çektiren Cesur, partisinin Gelendost’taki programına katılmak üzere ilçemizden ayrıldı.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.