• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Eylül 2020

Cesur, Sağır Köyü’nün sorunlarını bakanlara sordu

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Yalvaç’ın Sağır köyündeki devam eden iletişim altyapısı eksikliğini, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu. Aylin Cesur, her hafta başka bir eksikliği dile getirip vatandaşın sorunlarını Meclis’e taşıyor.

Bu defa, Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nin Sağır Köyü’nde GSM operatörlerinin hizmet verememesine bağlı olarak ciddi iletişim bir iletişim problemi olduğuna dikkat çeken Cesur, bu problemin çözümü için TBMM Başkanlığına başvurarak; iki bakana da yazılı soru önergesi verdi:

Cesur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletilmek üzere TBMM Başkanlığına verdiği önergesinde, Sağır Köyündeki problemle ilgili ivedi bir açıklama yapılmasını istedi.

Aylin Cesur, bölgedeki vatandaşların temel geçim kaynağının hayvancılık olduğunu, yaşam mücadelesi içerisinde meralara çıkan vatandaşlar ile, köyde kalan diğer vatandaşlar arasında iletişimin olmadığını, vatandaşların kendilerini güvenlikte hissetmediklerini, İletişim, teknoloji ve alt yapıda ileri bir seviyede olan ülkemizde bu denli ciddi güvenlik ve iletişim probleminin yaşanmasının, ulaştırma ve altyapı konusunda süren mevcut sorunların yanısıra, COVID-19 etkisi ile zorunluluk haline gelen uzaktan eğitim konusunda da sıkıntı yaratacağını belirtti.

Vatandaşın sorunlarını çözecek önlemlerin biran evvel alınmasını isteyen Cesur, 112’yi bile arayamayan Sağır köyü özelinde, tüm Türkiye için durum haritası çıkarılması gerekli” dedi.

Milletvekili Cesur, Covid-19 sebebiyle eğitimin internet üzerinden sürdürülmesiyle birlikte öğrencilerin karşılaştığı problemleri de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

Öğrencilerin mağdur edilmemesi için ne gibi tedbirler alındığını, internet erişiminin olmaması sebebiyle performans kaybına uğrayacak öğrencilerin kayıplarının nasıl giderileceğini soran Cesur, öğrencilerin karşılaşması muhtemel psikolojik ve sosyolojik problemlere tedbir alınmasını da istedi.

İki bakanlık arasında ivedi bir işbirliği ile vatandaşın çözüm bekleyen bu sorununa çözüm bulmanın zaruri olduğuna dikkat çeken Cesur, “vatandaşımızın bütün sorunlarını tek tek meclise taşımaya devam edeceğim ” dedi.

İşte İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur’un iki bakana verdiği önergelerin tam metinleri:

1- ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU’NA:

2- MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’A

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.