• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Eylül 2020

CESUR: “HER KOŞULDA AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Ermenistan’ın 27 Eylül 2020 sabah saatlerinde ateşkesi bozarak Azerbaycan’ın askeri birimlerine ve sivil yerleşimlerine yönelik saldırılarda bulunmasıyla başlayan ve Azerbaycan’ın bu saldırılara savunma amaçlı karşılık vermesiyle Dağlık Karabağ bölgesinde devam eden çatışmalar üzerine, sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Cesur, mesajında Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını sert bir dille kınarken, Karabağ sorununun Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü temelinde acilen, adil ve barışçıl bir şekilde çözülmesini istedi.

Kalıcı çözümün, Ermenistan’ın, Azerbaycan ve Türkiye ile olan ilişkilerinin normalleşmesinin yararlarını bir an önce anlaması ile olacağına dikkat çeken Cesur, “İki devletin bir milleti ruhuyla Azerbaycan’ın her koşulda yanındayız” dedi.

Saldırılarda  hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan Rahmet dilediğini ifade eden Aylin Cesur mesajında “Yaşasın Azerbaycan-Türkiye Kardeşliği” sloganına da yer verdi.

Cesur’un sosyal medya hesaplarından paylaştığı Azerbaycan’a destek mesajlarında, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Devlet Misafirhanesi Ulduz Sarayında, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TC 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le çekilmiş fotoğraflara da yer verdiği görüldü.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur; TBMM’nde kurulan Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu’na seçilmiş ve grup yönetiminde görev almış idi. Bu görevine halen devam ediyor. Aynı zamanda Azerbaycan Parlamentosu Milletvekilleri tarafından Türk Dünyası Ülkelerinden Milletvekillerini üye yaparak kurulan Türk Dünyası Kadın Kurultayı’na da partisini temsilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından önerilmiş ve üye olmuş idi. Cesur’un bu görevine de devam ettiği biliniyor.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.