• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Mayıs 2020

Cesur, Engelli Haftası’nda Engellilerin Elini Tuttu

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, her kesimden insanın sorunlarını dile getirmesiyle dikkat çekiyor.

Son dönemde damgasını vurduğu önergeleri ile sadece Isparta’nın değil, tüm Türkiye yerel basınında ismi geçen Dr. Aylin Cesur; bu defa da Engelliler Haftası’nda engelli bireylere sahip çıktı ve sorunlarını Meclise taşıdı.

Hem öğretmenlerin, hem sağlıkçıların sorunlarını ele alan Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a iki ayrı önerge ile sorunları dile getirdi; sorularla beklentileri iletti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, kamuda engelli personeli istihdamının %3 olduğunu; engelli sağlıkçılara yaklaşık 3 yıldır EKPSS’de kadro verilmediğini belirten Cesur, “Engelli sağlıkçılar olarak atanıp kendi mesleğini yapmak için beklemektedirler.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a iletilmek üzere verdiği soru önergesinde ise, “Engelli öğretmenlerinin kontenjanlarının artırılması yönünde herhangi bir çalışmanız var mıdır?” diyen Cesur, kamu kurumlarında %3 oranında engelli personel çalıştırma zorunluğuna uyulmakta olup olmadığını, 2020 yılı içerisinde atama yapılması planlanmakta olup olmadığını sorarak; 1 yıl evvel kendisinin engelli kotasının yüzde 5’e çıkarılması konusundaki teklifini de hatırlattı.

Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yönettiği 2 önergesi:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.