logo

11 Temmuz 2024

Çarşı Merkezinde Atıl Vaziyetteki Barakalar Yıkıldı

Yalvaç Belediyesi, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine harekete geçerek Rampalı Çarşı ile Çınaraltı arasında kalan bölgede yer alan atıl vaziyetteki barakaları yıktı.

Geçmiş yıllarda çeşitli el sanatları faaliyetlerinde kullanılan Rampalı Çarşı ile Çınaraltı arasında yer alan ve uzun zamandır kullanılmayan 5 adet baraka ve bunlara bağlı çeşitli eklentilerin bulunduğu bölgeye bu sabah saat 08.30’da gelen Yalvaç Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler artık tehlike arzeden metruk haldeki barakaları yıkarak bölgeyi temizledi.

Yalvaç Belediyesi ekiplerinin yıkım çalışmalarını başından itibaren izleyen Belediye Başkanı Mustafa Kodal, uzun zamandır kullanılmadığı için metruk halde bulunan bu barakaların artık çevreye zarar verecek çeşitli tehlikeler barındırdığı konusunda vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikkate alarak harekete geçtiklerini belirtti. Kodal, “Yalvaç’ımız tarihi ve turistik bakımdan çok önemli potansiyele sahip, ancak zaman içerisinde ilçemize yakışmayan görüntüler ortaya çıkmış. Bunlar zaman zaman ilçemizi yönetenlere iletilmiş olsa da ilgililerin duyarsız kalmaları sonucu bugün bulunduğumuz bu bölgedeki gibi bir çok tehlike arzeden ve görüntü kirliliği de yaratan yapılar oluşmuş. Bunları en kısa zamanda ortadan kaldırarak Yalvaç’ımızı tekrar yaşanabilir bir şehir yapmak için mücadele edeceğiz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.