• MODA YAPI

logo

24 Nisan 2020

ÇARIKSARAYLAR KARANTİNAYA ALINDI

Komşu ilçemiz Şarkikaraağaç’a bağlı Çarıksaraylar Kasabası, koronavirüs vakası görülmesi üzerine 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Şarkikaraağaç’a bağlı Çarıksaraylar’da dün tespit edilen vakalar üzerinde yapılan incelemelerde şu ana kadar 4 kişiye yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine kasabanın 8 Mayıs gününe kadar, 14 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verildi ve kasabaya giriş çıkışlar yasaklandı.

Jandarma ekiplerinin bugün saat 15.30’dan itibaren giriş çıkışları kontrol altına aldığı öğrenilen kasabada, Isparta İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin çalışma başlattığı öğrenildi.

Öte yandan, Şarkikaraağaç Kaymakamı Onur Yılmazer, karantina gelişmesini kurumun resmi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “İlçemiz Çarıksaraylar beldesinde dün gece itibariyle belirlenen Covid-19 vakalarının ardından maalesef bugün yeni vakalarımız meydana gelmiş ve çok sayıda temaslı vaka tespit edilmiştir. Hastalığın yayılımının önlenmesi adına gerekli tedbirler dün akşamdan itibaren alınmıştır, filyasyon ekiplerimiz taramaya başlamış, jandarmamız giriş çıkışları kontrol etmeye başlamıştır. Bugün itibariyle ilçe hıfzısıhha kurulu kararıyla tedbirlerimizi arttırmak durumundayız. Çarıksaraylar beldemizde 14 gün süreyle karantina ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın korku ve telaşa kapılmamasını rica ediyorum. Alınan tedbirler yayılımı engellemek ve vatandaşlarımızı korumak içindir. Vefa sosyal destek gruplarımız ve belediyemiz, kaymakamlığımız koordinesinde ekmek dağıtacak, her eve zaruri ihtiyaçlarını getirecek ve süre içinde marketlerimiz kontrollü olarak açık tutulacaktır. Tedbirlerimizi sıkı tutup evde kalıyoruz. 14 gün sonra hastalıktan kurtulacağız inşallah. Umutlarımızı yitirmeyip, evde kalıyoruz.”

Valilik de sosyal medya hesabından 4 kişide testin pozitif çıktığı verisini doğrulayan şu paylaşımı yaptı:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.