• MODA YAPI

logo

Çamharman Köyü “KÖY YAŞAM MERKEZİ Projesi”ne Dahil Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı işbirliği ile geliştirilen ve ülkemiz genelinde 2000 köyü içine alan “Köy Yaşam Merkezi” adlı proje hayata geçti.

Proje ile köylerimizde özellikle kullanılmayan eski okul binalarının ihtiyaçlar doğrultusunda bakım ve onarımı yapılarak yeniden işler hale getirilmesi ve halkın kullanımına sunulması amaçlanıyor. Projeye ilçemizden de Çamharman Köyü dahil edildi.

Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, projeye dahil edilen Çamharman köyümüzdeki eski ilkokul binasının bakım ve onarımı geçtiğimiz günlerde tamamlanarak kullanıma sunuldu. Çamharman köyümüzde uzun zamandır atıl durumda olan eski okul binası kullanıma hazır hale getirilmesinin ardından Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi’nce kurs merkezi olarak kullanılmaya başlandı.

Yalvaç HEM Müdürü Ali Cesur’un verdiği bilgiye göre Çamharman’daki eski okul binasında ilk olarak Hijyen Eğitimi konulu kurs açıldı ve başarıyla tamamlandı. Yalvaç HEM Müdürü Cesur, talep olması halinde Çamharman Köy Yaşam Merkezi binasında önümüzdeki günlerde yeni kurslar açılarak vatandaşlarımızın yeni mesleki ve teknik bilgi ve beceriler edinebilmelerinin, kültür – sanat faaliyetlerine katılımlarının sağlanabileceğini belirtti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.