• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Ağustos 2019

Çalışkan: Şov yapmaya çalışanların partimizle ilgisi yok

Dün, MHP’de düzenlenen törenle rozet takılarak üye olan 8 kişiyle ilgili haberin ardından İyi Parti’den kısa bir açıklama geldi.

İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı Fikret Çalışkan, yaptığı açıklamada, ismi zikredilen kişilerin partileriyle bir bağı olmadığını belirterek, “Kendi partilerinde yaşanan sıkıntıyı kapatmak için bu tür şova partimizin ismini alet etmelerini doğru bulmuyoruz. Anılan isimlerin bir kısmı birkaç ay önce partimizden ayrılmış ve boşta olan isimler, bir kısmı da partimizle hiç ilgisi olmamış isimler. Sanki mevcutta İyi Parti’de üyeyken ya da görevdeyken partimizden ayrılarak MHP’ye katılmış algısı yaratmak için şov amaçlı bir organizasyon yapmışlar. Kendilerine hayırlı olsun bu arkadaşlar, bizi ilgilendiren bir husus yok. Bizi ilgilendiren kısmı partimizin isminin bu kendilerince şova alet edilmeye çalışılmasıdır. Siyaset mücadelesi yalanlardan arınarak doğru bir çizgide yürütülmesi gereken bir mücadeledir. Bunlar, bu işin doğasında olan işlerdir. Bizler, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de belirttiği gibi, bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. İşin kolayına kaçıp, ilkelerimizi çiğnemek pahasına, iktidarın paçasına yapışıp nemalanma anlayışı, bizim siyasi anlayışımızın ve memleket sevgimizin çok uzağındadır. Onun için, buradaki mücadelede menfaatçilik yoktur, nemalanma sevdası yoktur; burada demokrasi vardır, memleketimizi, milletimizi severek çalışma gayesi vardır. Bu gayeyle hareket edenler Türkiye’nin daha İYİ olması için İYİ niyetle mücadelelerini veriyorlar, vermeye devam edecekler. Bu gayeyle hareket etmeyip başka amaçlara sahip olanlar da tabii ki yollarını amaçlarına uygun rotalara çevireceklerdir.

Son olarak, tekrar, ilgili haberde adı geçen şahısların İyi Parti’yle bir ilişkileri bulunmadığını belirtiyor, kamunun bu şekilde bilgilenmesi amacıyla bu açıklamayı yapıyoruz. İsmi geçen arkadaşlara ve onlara rozet takan arkadaşlara hayırlı olsun diyor, Yalvaçlı hemşehrilerimize selam ve saygılarımızı iletiyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.