• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ekim 2018

Büyükkutlu UBYO, fakülteye dönüşecek

Yeni kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin yeni atanan Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler, pazartesi günü Kılıçarslan Yerleşkesi’ndeki yüksekokulları ziyaret etti.

Pazartesi öğle saatlerinde ilçemize gelen Rektör Diler, ilk olarak yemekhanede öğrencilerle birlikte yemek yedi ve sohbet etti.

Diler ardından, şerleşkede bulunan Yalvaç Meslek Yüksekokulu, Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile akademik kurul toplantısına katıldı. Prof.Dr. Diler, yeni üniversitenin yapılanma çalışmaları ve hedefleriyle ilgili olarak personeliyle bilgi paylaşımında bulundu.

Akademik kurul toplantısının ardından, Yalvaç Kılıçarslan Yerleşkesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl açılışı gerçekleştirildi. Akademik yıl açılışına Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İlçe protokolü, hayırsever Mustafa Büyükkutlu ile Yalvaç’taki sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Ak Parti Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları katılım gösterdiler.

Akademik yıl açılış töreninde ilk olarak Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Eylem Bayrakçı kısa bir konuşma yaptı. Yalvaç’taki yüksekokullarla ilgili bilgi veren Bayrakçı, bu yıl içinde yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Bayrakçı’nın ardından kürsüye gelen Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz da yeni akademik yılda yapılması gereken çalışmalarda kaymakamlık olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, yeni akademik yılın hayırlı olmasını diledi.

Kaymakam Yılmaz’ın ardından, ilk dersi vermek üzere hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu kürsüye çıktı. İş hayatı ve okulun kuruluş dönemiyle ilgili anılarını aktan İşadamı Büyükkutlu, kürsüde Rektör Diler’den üç konuda destek isteyerek, iki konuda da yardım taahhüdünde bulundu. Büyükkutlu, ilk olarak soy ismini taşıyan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştürülmesi talebinde bulundu. İkinci olarak, Yalvaç’a yeni bir fakülte ya da dört yıllık eğitim veren bir yüksekokul açılmasını isteyen Büyükkutlu, bu okulun binasının yapımını üstlenmeye hazır olduğunu ifade etti. Büyükkutlu, üçüncü olarak da, öğrencilerin kendisine sportif ve sosyal etkinliklerle ilgili imkanların azlığından yakındığını belirterek, yerleşke alanına bir sosyal ve sportif tesis projesi hazırlanması halinde Yalvaçlı hayırseverler adına bu tesisin yapımını da üstlenecekleri taahhüdünde bulundu.

Büyükkutlu’nun ardından kürsüye gelen Prof.Dr. İbrahim Diler, yaptığı destek ve katkılardan dolayı Mustafa Büyükkutlu’ya teşekkür etti. Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesi için zaten çalışmaları olduğunu ifade ederek, konuyla ilgili dosyayı en kısa sürede YÖK’e sunacaklarını kaydetti. Yeni bir fakülte isteğine yeşil ışık yakmayan Rektör Diler, Yalvaç’taki mevcut öğrenci sayısının zaten yüksek olduğunu ifade etti. Büyükkutlu’nun üçüncü talebi ve taahhüdü için ise, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Yalvaç Belediyesi’ni adres gösteren Diler, bu konuda da hayırseverin talebine olumlu yanıt vermedi. Üniversite yönetimi olarak akademik konularda görevlerini yerine getireceklerini ifade eden Rektör Diler, “Yönetim olarak ilçelere herhangi bir yatırım yapmayı düşünmüyoruz. Eğer ilçeler sahip çıkarlar ise bu noktada akademik destek vermeye hazırız.” diyerek konuşmasını tamamladı ve Mustafa Büyükkutlu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Bu etkinliğin ardından Rektör Diler ve misafirler Yalvaç MYO tarafından hazırlanan kokteyle katıldılar. Rektör Diler, burada öğrencilerle sohbet ederek bol bol fotoğraf çektirdi. Rektör Diler, yerleşkede bulunan okullar ile birimleri inceleyerek detaylı bilgi alıp Yalvaç’tan ayrıldı.

 

KOKTEYL ve İKRAMLAR AŞÇILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN

Rektör Diler’in katıldığı akademik yıl açılış törenin ardından konuklara sunulan kokteyl, Yalvaç MYO Aşçılık Bölümü öğretim elemanlarının gözetiminde Aşçılık öğrencilerince hazırlandı. Rektör Diler ve konuklar, kokteyli oldukça beğenirken, rektör Aşçılık Bölümü öğrencilerine özel ilgi gösterdi.

 

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.