• osman-köse

logo

Büyükkutlu, huzurevi için Erdoğan’la görüştü

İlçemizin yetiştirdiği değerli ve hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu, vakfı kanalıyla yaptırdığı Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hizmete açılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü.

Erdoğan’ın cumartesi günü İzmir’de gerçekleştirdiği programda kendisiyle görüşme imkanı bulan Büyükkutlu’nun personel alımıyla ilgili sorun yaşanan ve bu yüzden hizmete açılamayan huzurevinin açılması için Cumhurbaşkanı’ndan yardım istedi ve bu konuyla ilgili dilekçesini bizzat kendisine iletti. Sorunla ilgilenme sözü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgilenilmesi için ekibine talimat verdiği öğrenildi.

Büyükkutlu, konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu dilekçeyi sundu:

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım,

Büyükkutlu Vakfı olarak Isparta, Yalvaç İlçesine yaptırdığımız huzurevinin işletmesini 25 yıllığına bilabedel Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na protokolle devir ettik. Eylül 2017 tarihinde geçici kabulü yapılmış olup bütün malzemeleri Bakanlıkça alınmış, müdür ataması dahi yapılmıştır. Ancak personel ataması yapılmadığından açılışı henüz gerçekleşememiştir. 25 personellik kadro ihtiyacı vardır. Sayın Cumhurbaşkanım tabiri caizse helva pişmiş kazandadır dağıtacak adam aranmaktadır.

Gereğini emir ve talimatlarınıza arz ederim.

Saygılarımla,

Mustafa Büyükkutlu

BÜYÜKKUTLU Eğitim, Sağlık, Yardım Ve Sosyal Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı”

Büyükkutlu’nun bu girişiminden sonra, sürüncemede kalan ve ilçemizde pek çok insanın açılmasını beklediği huzurevinin hizmete açılması için bir ümit ışığı doğmuş oldu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.