• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Nisan 2018

“Bütünşehir Rafa Kalktı Köy Buluşmalarına Paydos”

CHP Isparta İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Köy Buluşmaları’nın bir süredir yapılmıyor olmasına dikkat çekerek “Öyle zannediyorum ki; bütün şehir yasası rafa kalkınca köy buluşmaları da rafa kalktı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Isparta’nın ‘Bütünşehir’ statüsüne alınacak iller arasında yer alacağı söylentileri üzerine Isparta Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıldır il merkezi dışında, ilçelerde ve köylerde düzenlenen ‘Köy Buluşmaları’nın bir süredir gerçekleşmediğini hatırlatarak “Bütünşehir yasası rafa kalkınca, Günaydın’ın köy buluşmaları da rafa kalktı. İnsanın aklına bu buluşmalar seçim yatırımı mıydı? diye sormak geliyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hem ilgili bakanlıklar hem de genel merkez yönetiminin uzun süredir üzerinde çalıştığı büyükşehirler dışında kalan 51 ilin “bütünşehir” kapsamına alınmasına ilişkin taslak kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı. Taslağa göre 51 ilde bütünşehir uygulamasına geçilerek, bazı beldelerin kapatılması ve çok sayıda merkeze bağlı köyün mahalleye dönüştürülmesi öngörülüyordu. Isparta ve Burdur da bu kapsamda değerlendirilen iller arasında yer alıyordu. Ancak, taslak şimdilik rafa kaldırıldı. Ankara kulislerine göre taslağın 2019 seçimlerinden sonra yeniden gündeme gelebileceği belirtiliyor.

CHP Isparta İl Başkanı Ahmet Kürkçü, söz konusu bu gelişmeyi hatırlatarak, Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen köy buluşmalarının neden durdurulduğunu sordu.

Kürkçü, “Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, bir süredir köy buluşmaları gerçekleştiriyor ve bunu sürekli gündeme getiriyordu. Biz bu buluşmaları CHP olarak olumlu görmekle beraber bir seçim yatırımı olarak değerlendirdiğimizi de dile getirmiştik. Öyle zannediyorum ki, bütün şehir yasasının rafa kaldırılması Sayın Başkanın da köy buluşmalarını rafa kaldırmasına sebep oldu. Hal böyle olunca da insanın aklına ister istemez ‘Köy buluşmaları bir seçim yatırımı mıydı?’ diye sormak geliyor” şeklinde konuştu. (ajans32.com)

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.