• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Şubat 2017

Bölgenin hastalıktan ari ilk ve tek işletmesi: DURUTÜRK TARIM ve HAYVANCILIK

durutürk tarım2

Bölgemizin en önemli tarım ve hayvancılık işletmelerinin başında gelen Durutürk Tarım ve Hayvancılık, Yalvaç ve civarının hastalıktan ari ilk ve tek işletmesi oldu.

Alınan bilgiye göre, hayvancılık işletmelerine yönelik yılda iki kez gerçekleştirilen kontroller sonucu, hastalık izine rastlanmayan Durutürk Tarım ve Hayvancılık Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ait Sücüllü’de bulunan büyükbaş hayvan işletmesi “Hastalıktan Ari İşletmeler İçin Sağlık Sertifikası” almaya hak kazandı.

İşletme sahibi Macit Durutürk’ten aldığımız bilgiye göre, ilçemize ve bölgeye örnek olacak işletme, 2011 yılında 93 büyükbaş hayvan ile üretime başladı. Aradan geçen 6 yıl sonunda şu anda işletmenin kapasitesi 300 büyükbaş hayvana çıktı. Günlük 1.750 kilogram süt üretme kapasitesine sahip işletmesinde süt talebine yetişemediğini belirten Durutürk, “Sütümüzün kalitesi nedeniyle süt işleyen işletmelerden yoğun bir biçimde ilgi ve talep görüyoruz.

“Sütümüzün kalitesi nedeniyle süt işleyen işletmelerden yoğun bir biçimde ilgi ve talep görüyoruz. Bu nedenle günlük 1.750 litrelik süt üretim kapasitemizi arttırmaya karar verdik. İnşallah, mart ya da nisan ayında işletmemize ilave edeceğimiz 200 adet büyükbaş hayvanımızla toplam büyükbaş hayvan sayımızı 500’e çıkarmayı, üretim kapasitemizi de yaklaşık 3 tonun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bilimsel ve disiplinli şekilde çalışıldığı zaman bu alanda çok iyi bir verim ve gelir elde etme şansına sahip olunduğunu biz yaşayarak görmekteyiz.İnşallah diğer üretici kardeşlerimiz de bu yoldan ilerleyerek ilçemizin kalkınmasına ve bu işten daha çok sayıda insanın ekmek yemesine vesile olurlar. Biz şu anki kapasitemizle 7 kişiye istihdam olanağı sunuyoruz. İnşallah bunu daha da arttırabiliriz. Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesiyle süt ürünleri işleyen bir fabrika kurulması halinde talebin daha da artacağını umuyoruz. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Biz de Durutürk firmasını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.