logo

06 Haziran 2024

Bölgemize şok: Eğirdir-Yalvaç ayrımı duble yol ihalesi iptal

Bölgemiz için büyük önem taşıyan Eğirdir-Gelendost-Yalvaç Ayrımı duble yolu yapım ihalesinin iptal edildiği haberi büyük hayal kırıklığı yarattı.

Ak Parti Isparta Milletvekilleri Osman Zabun ve Mehmet Uğur Gökgöz tarafından yerel seçimler öncesinde müjdelenen ve ihalesi 29 Mart 2024’te gerçekleştirilen duble yolun yapım ihalesinin tasarruf tedbirlerine takıldığı öğrenildi.

Söz konusu ihalenin tasarruf tedbirlerine takılabileceği yönünde 23 Mayıs 2024 tarihinde yaptığımız haber ne yazık ki doğru çıkarken, Kamu İhale Kurumu’nun sayfasında verilen bilgiye göre 5 Haziran 2024 tarihinde iptal edilen ihalenin iptal edilme gerekçesi olarak da Kamu İhale Kurulunun 27.05.2024 günü 2024/DK.D-91 sayılı kararının 2/b maddesi belirtildi. Söz konusu madde şöyle: “b) Zeyilname yapılması imkânının bulunmaması halinde söz konusu Genelgede yer alan “…Bu Genelgenin yayımlandığı tarih itibarıyla kamu kurum ve kuruluşları tarafından sözleşmesi imzalanmamış tüm mal ve hizmet alımları ile yapım işleri ihaleleri gözden geçirilecek ve bu Genelge hükümlerine uygun olmayan ihaleler iptal edilecektir …” düzenlemesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilmesine…”

Böylece bölgemizin büyük özlemi olan duble yolun yapımı bir başka bahara kalmış oldu.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.