• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Mart 2017

BİLGİÇ, HALKOYLAMASI İÇİN YALVAÇ’ta

MEDION Digital Camera

16 Nisan 2016 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi Anayasa Değişikliği Halkoylaması çalışmaları için bir süredir Isparta’da bulunan Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç bugün öğleden sonra Yalvaç’a gelerek partisince düzenlenen toplantıya katıldı. Anayasa dağişikliği hakkında konuşan Bilgiç çok önemli açıklamalar yaptı.

Ata Düğün Salonunda saat 15.00’te partilileri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlarımızla buluşan Bilgiç’le birlikte Ak Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat da hazır bulundu.

Ak Parti tarafından hazırlanan anayasa değişikliğine destek veren Milliyetçi Hareket Partisi’nin temsilcileri de Ak Parti tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Geçtiğimiz yaz aylarında MHP’de yapılması istenen olağanüstü kongre için imza veren ve genel başkanlığa aday olan Meral Akşener’e desteğini açıklayan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ile MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez de toplantıda protokol sıralarında yer alarak anayasa değişikliği konusunda desteklerini gösterdiler.

Toplantıda ilk olarak konuşan Ahmet Sektioğlu 16 Nisan 2017 pazar günü yapılacak halkoylamasında halktan evet oyu alabilmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek “Kapı kapı dolaşarak, tek tek herkese ulaşarak anayasa değişikliğini halkımıza anlatıyoruz, anlatmaya devam edeceğiz. Ülkemizin istikrarı için, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için çalışarak bu değişikliğin gerçekleşmesi için çalışacağız, sandıkları patlatacağız” dedi.

bilgic_evet

Sektioğlu’ndan sonra konuşan Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç “Bizler bu vatana, millete, bayrağa, toprağa sahip çıktık, çıkacağız çünkü borcumuz var. Bunu ödemekle yükümlüyüz. 15 yıldır koşturuyoruz, bundan sonra da koşturmaya devam edeceğiz. Şimdi önümüzde bir anayasa değişikliği var. Bizler demokrasiye inanmış kişiler olarak ülkemizin huzuru, refahı, istikrarı, geleceği için anayasa değişikliğinin şart olduğunu herkese anlatacağız. 16 Nisan günü de sandıkları patlatmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

 

Ayrıntılar az sonra…

 

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.