• MODA YAPI

logo

08 Temmuz 2020

BİK Genel Müdürü Duran, Isparta’da Gazetecilerle Buluştu

Basın İlan Kurumu’nun yeni şube açılışları sebebiyle yurt genelinde ziyaret ve toplantılar gerçekleştiren Genel Müdürümüz Rıdvan Duran, Isparta’da yerel gazetecilerle bir araya geldi.

Isparta il merkezindeki 13 gazete ile ilçelerde yayın yapan 5 gazetenin temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıya BİK Genel Müdürü Duran’la birlikte BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk, BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam ve BİK Antalya Şube Müdürü Nedim Engin de katıldı.

Isparta’da yayın yapan gazetelerin temsilcileri ile dün saat 15.30 sıralarında Valilik Göl Toplantı Salonu’nda biraraya gelen BİK Genel Müdürü Duran, yazılı basının sorunları ve çözümlerine yönelik istişarelerde bulundu.

Isparta Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyesi Şevket Karahan’ın açılış konuşmasının ardından söz alan BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Basın İlan Kurumu’nun 46. şubesinin 1 Ağustos tarihi itibariyle Isparta’da faaliyete geçeceği bilgisini verdi.

İki yıllık hedef belirlendi

Toplantıda, yeni açılan ve açılacak olan kurum şubelerinin iki yıllık uyum süreci olacağını ve bu sürede şube açılan illerdeki gazetelere valilik görev alanındaki gazetelere uygulanan şartların aynen uygulanacağına değinildi.

Süreç içerisinde yerel gazetelerin internet ortamına entegre olabilecek seviyeye getirilmesini amaçladıklarını söyleyen Duran, ilanların da artırılmasına yönelik çalışmaların yapılacağı ve olumlu sonuçların alınmasını hedeflediklerini söyledi.

İnternet medyası ile ilgili eğitim çalışmalarının da artırılacağına değinen Genel Müdür Duran Antalya, Isparta ve Burdur’da da bu eğitimleri düzenlemeyi planladıklarını iletti.

Duran: Dönüşüm gazetelerin kendi gazetecilik kültürü ile olmalı

Yerel yazılı basının internet haber sitelerinin olması gerektiğine değinen Duran, haberciliği internet üzerinden de yaparak yazılı basının oturmuş kültürünün bu mecralara da taşınması gerekliğine dikkat çekti.

Toplantı sonunda, gazetecilerin sorunları ve talepleri üzerine notlar alan Duran, bu taleplerin karşılanması konusunda Genel Müdürlük birimlerince istişare edileceğini bildirdi. Toplantıda gün geçtikçe ağırlaşan gazete yayınlama şartlarına karşın il merkezindeki gazetelerin birleşmesi konusu da ele alındı. Genel Müdür Duran, bu konuda gazetecilik mesleğinin yararına olacak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını, birleşme konusunda öncelikle yerel medya temsilcilerinin kendi aralarında anlaşmaları gerektiğini ve bu konuda kararlı bir şekilde irade ortaya koymaları gerektiğini ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.