• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

03 Ocak 2021

Beş Yalvaçlı’dan dördü gelecekten ümitli değil

Gazetemizin sosyal medya hesaplarında gerçekleştirdiğimiz ve çok yoğun bir katılımın gerçekleştiği ankette, Yalvaç’ta gelecekte daha iyi bir durum oluşmasından ümitli olunmadığı ortaya çıktı.

Instagram ve Facebook üzerinden yapılan ankette, katılımcılara “Yalvaç’ın gelecekte daha fazla iş imkanı olan, eğitim, sağlık, ekonomi, kamu hizmetleri açısından daha cazip bir şehir olacağını düşünüyor musunuz? Sözün özü, Yalvaç’ın geleceğinden ümitli misiniz?” sorusu yöneltildi. İki sosyal medya mecrasında yapılan ankete 1.200’e yakın katılım olduğu görüldü.

Instagramda yapılan ankete 732 kişi cevap verirken, cevap verenlerin 598’i HAYIR (Ümitli değilim) derken; 134’ü EVET (Ümitliyim) cevabını verdi. Hayır diyenlerin oranı %81,7 olurken, Evet diyenlerin oranı %18,3 olarak gerçekleşti.

Facebookta yapılan ankete 466 kişi cevap verirken, cevap verenlerin 380’i HAYIR (Ümitli değilim) derken; 86’sı EVET (Ümitliyim) cevabını verdi. Hayır diyenlerin oranı %81,55 olurken, Evet diyenlerin oranı %18,45 olarak gerçekleşti.

İki farklı sosyal medya mecrasında yapılan ankette neredeyse birbirine çok yakın oranlar elde edilmesi, şehirdeki kanaatin farklı yaş grupları ve özelliklerde aynı oranda gerçekleştiğini ortaya koydu. Toplam 1198 kişinin katıldığı iki ankette Hayır diyenlerin sayısı 978 olurken, oranları da %81,64 olarak gerçekleşti. Evet diyenlerin sayısı 220 olurken, oranları da %18,36 olarak gerçekleşti.

%

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.