• MODA YAPI

logo

20 Şubat 2018

Belediyenin 68 dairelik projesinin açık artırma ihalesi 27 Mart’ta

Yalvaç Belediyesi tarafından geçtiğimiz Kasım ayında yapımı ihale edilen 68 dairelik projenin satışı için açık artırma ihale süreci başladı.

Yalvaç Belediyesi’nden yapılan ilana göre, mülkiyeti belediyeye ait 3.153,30 metrekare yüzölçümlü 31L 1B Pafta, 859 Ada, 1 Parselde bulunan arsa üzerine belediye tarafından yaptırılacak olan A ve B blok şeklinde iki bloktan oluşan her bir blokta 34 adet toplamda 68 adet meskenden oluşacak gayrimenkullerin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine istinaden belirlenen muhammen bedeller üzerinden açık artırma suretiyle ihale edilerek taşınmaz satış vaadi sözleşmesi yapılmak suretiyle satışı yapılacağı açıklandı.

Toplam 68 dairenin tek tek yüzölçümü ve muhammen bedelleri belirlenerek halka duyurulurken, satışı yapılacak gayrimenkullerin ihalesinin 27 Mart 2018 Salı günü saat 09. 00’da başlayacağı ve onar dakika ara ile aynı gün içerisinde belediye meclis salonu encümen huzurunda ihale edileceği belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Yalvaç Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “859 ada 1 Parsel Sücüllü Kavşağında 3154 metre kare arazi üzerine Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün ucuz konut projesine istinaden 2 Bloklu 68 dairenin ruhsatları kesilmiş olup 2017 yılı içerisinde yapımına başlanmış, bir yıl içerisinde yapımının tamamlanması planlanmaktadır. A ve B bloktan oluşacak olan 2+1 daireler 4 katlı ve asansörlü olacaktır.

Yeşil alanların ve dinlenme alanlarının oldukça geniş olduğu arazi üzerinde vatandaşlarımıza hem ucuz konut hem de kalite aynı anda sunulacaktır. Daireler 2+1 olup balkon hariç 55 ve 60 metre kare arasındadır. Konum olarak üniversiteye, yapımı devam eden yeni cezaevine ve emniyet müdürlüğüne oldukça yakın mesafede olan proje 2018 yılında tamamlanıp sahiplerine teslim edilecektir.”

Söz konusu ihale ilanının detaylarını aşağıda:

132

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.