• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

Belediyeden kiracılarına güncelleme hazırlığı

Enflasyon, elektrik, Bağkur, doğalgaz yetmedi; esnafa şimdi de kira güncellemesi…

Son altı aydır yaşanan ekonomik kriz, yüksek enflasyon, maliyetlerdeki inanılmaz artış, son olarak doğalgaz ve elektrikteki fahiş zamların ardından, esnafımız belediye tarafından uygulanması beklenen kira güncellemesi ile daha büyük sıkıntıya girecek.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz ayki meclis kararı doğrultusunda oluşturulan kira belirleme komisyonunun çalışmalarını tamamladığı ve yarın akşam yapılacak belediye meclisi toplantısının gündemine sunulacak güncelleme kararıyla belediye kiracısı esnaflar yüksek kira artışlarıyla karşı karşıya kalacak.

Alınan bilgilere göre, komisyonda yapılan çalışmaya göre, son üç yılda belediyeden dükkan kiralayan esnafa % 20 oranında zam yapılması kararlaştırılırken; daha eski kiracılara %100’ü aşan oranlarda zam yapılması yönünde karar verildiği öğrenildi. Komisyon raporu doğrultusunda yarın akşam belediye meclisinde karar alınması bekleniyor.

Esnafın yaşanan ekonomik kriz, asgari ücret artışı, Bağkur primlerinin artışı, elektrik ve doğalgazdaki yüksek orandaki zam gibi hususlar nedeniyle çok zor durumda olduğunun bilindiği bu ortamda, Yalvaç Belediye Meclisi’nin bu kararı yeniden gözden geçirmesi, en azından yürürlüğünün bir sonraki yıla bırakılması isteniyor.

 

MECLİS TOPLANTISI YARIN

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı, 1 Şubat 2022 Salı günü saat 17.30’da Yalvaç Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Toplantının gündem maddeleri şöyle:

  1. Belediye Meclisi’nin 07.01.2022 günlü ve 11.01.2022 günlü toplantı tutanakları ile kararlarının okunması ve oylanması,
  2. Yalvaç Belediyesi Personel Hizmetleri Ltd.Şti. bünyesinde çalışan işçilerin, belirsiz süreli iş sözleşmesi hükümleri ile ikramiye ve sosyal haklarının verilmeye devam edilmesi konusunun görüşülmesi,
  3. Yalvaç Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı’nın 19/01/2022 tarihli dilekçesindeki talebinin görüşülmesi,
  4. 07.01.2022 tarihli ve 2022/13 sayılı Meclis Kararı üzerine Belediyemiz mevcut kiracılarının durumu ile ilgili kurulan komisyonun raporunun görüşülmesi,
  5. Yalvaç Belediyesi Essom İktisadi İşletmesinin sermaye arttırımı konusunun görüşülmesi,
  6. 2022 yılı Mart ayı meclis toplantısı gün ve saatinin belirlenmesi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.