• MODA YAPI

logo

16 Nisan 2020

Belediyeden İçme Suyu Kullanımı Konusunda Uyarı

Korona Virüsü salgını tedbirleri nedeniyle su tüketiminde önemli ölçüde artış yaşandığını bildiren Yalvaç Belediyesi,  su kullanımı konusunda vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Belediye hoparlöründen sık sık yapılan anonslarla da içme suyunun tasarruflu kullanılmasının gerekliliğinin altını çizen Yalvaç Belediyesi, özellikle evlerinin bahçelerinde sebze – meyve yetiştiren vatandaşlarımızı içme suyu ile sulama yapmamaları konusunda uyardı.

İçme suyu sarfını azaltmak ve suyu daha tasarruflu kullanmak adına bir başka tedbir de mahalle aralarında ve mezarlıklarda bulunan çeşmelerin kapatılması oldu. İçme suyu şebekesi sarfiyatının daha da artmaması için vatandaşlarımızın tedbirli olmalarını isteyen Yalvaç Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklaması:

“Korona Virüsü salgını nedeniyle su tüketiminde yaşanan artış ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlarımızın evlerinin bahçelerinde yaptıkları bahçe sulamaları ciddi anlamda su tüketimine sebep olmaktadır. Bu nedenle bahçe sulaması yapılmaması son derece önemlidir. Bu sebeple mahallelerimizde bulunan çeşmelerimizin de su sarfiyatını azaltmak için ve suyu daha tasarruflu kullanmak adına kapatılmıştır. Siz değerli vatandaşlarımızın da bu konuda azami tedbir almanız, şebeke suyunu tasarruflu kullanmanız rica olunur”.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.